Aykut Kocaman

Önce şunu söyleyeyim; Aykut Kocaman çok eleştirilen, çok gündem oluşturulan, sürekli eksikliği konuşulan bir futbol adamı.
Ben de kendim adına oyunuyla, taktiğiyle zaman zaman kendisine eleştirilerde bulunuyorum.
Ama şunu söyleyebilirim ki, gerçekten Fenerbahçe için bir şans. Bir şampiyonluk, bir finalde ikincilik, uzun süredir kazanılmayan bir kupanın alınışı, bu yıl yine şampiyonluk şansı devam ediyor, Avrupa kupasında ise çeyrek finale az kaldı.
Transfer planlamalarını tartışırız, beğenmeyebiliriz de. Ancak şu var ki Fenerbahçe taraftarının, sezon başından beri üç kulvarda devam eden bir takımı var.
Bu takımın teknik patronu da Aykut Kocaman. İzledikleri takım, çoğu maçına skor olarak geride başlamış. Bunları çevirmek bir oyun disiplini gerektirir, fizik güç gerektirir.

Fener istediğini aldı
Genelde oyunun son bölümlerinde takım hep ayakta. Plzen, Elazığspor, Kasımpaşa ve en sonunda dün. Fenerbahçe'nin yarıştığı takımlara göre maç trafiği daha yoğun.
Dün de yine maça geride başladılar. 15-20 dakika yüksek tempoyla oynayıp, o dakikaya kadar sahanın en iyisi olan Emre ile güzel bir gol buldular.
Karşısında ligin iyi takımlarından Bursa var. F.Bahçe ikinci devrenin başında kontrollü ama hücum oynayıp ikinci ön liberosuyla golü buldu. (Faulü bilmem ama gol ofsayt gibi geldi bana) Daha sonra Bursa hücum yaparken Fenerbahçe etkili kontralar yaptı, 2-3 tane daha pozisyon buldu. Kuyt'ın olması gereken yerden golüyle de maçı kurtardı.
Maçı kazanmak önemliydi.
Taraftar tribünü dolduruyorsa bu takımlarına olan güvenden geliyor.
Bekir'i çok beğendim. Maçın sonu Fener için mutlu bitti.

Yazarın Diğer Yazıları