Doğru hamle

F.Bahçe dün Avrupa Ligi'nde istediğini aldı. 4 maçta 3 galibiyet, 1 beraberlik ve alınan 10 puan F.Bahçe'yi ileriye taşıdı.
Dünkü karşılaşmada fizik gücü yüksek, pas yapan, topa doğru pres yapmaya çalışan, konsantrasyonu çok yüksek olan bir Fenerbahçe izledik.

İkinci gol gerçekten alkışı hak etti. Topun Gökhan'la buluşması, onun Cristian'a pası, ondan da Sow'a çok şık bir pas ve çok güzel bir gol vuruşu izledik.

Limassol tabii ki Fenerbahçe kalitesinde değil. Çabuk oynamaya çalışan kalitesi düşük bir takım. Öndeki üç oyuncu top Fenerbahçe'ye geçtiğinde hiç savunma yapmıyorlar. Bu da zaman zaman Bekir'in, oyun boyunca Gökhan'ın ve çıkana kadar Hasan Ali'nin bindirmelerine imkan verdi.

Fizik gücü yüksekti

Aykut Kocaman hem alkışlatmak hem Recep gibi genç bir oyuncuyu kazanmak adına doğru zamanda oyundan aldı.

Meireles, Selçuk ve Mehmet Topal'ın önüne kaydırılarak Fenerbahçe'nin ekonomik oynaması sağlandı.

Rakip 10 kişi kaldıktan sonra zaten maçın dönme şansı kalmamıştı.

Fenerbahçe'de fizik gücü dünkü maçta takım olarak çok iyiydi. Yardımlaşma top rakipteyken iyi, hücumdayken iyiye yakındı. Bu dönemde gelecekle ilgili tek soru işareti var.

Çok formda olan Sow problem yaşarsa rakip kaleye çabuk gitmekte sorun yaşayabilirler.

Aykut Kocaman yönetimindeki oyuncular Avrupa Ligi'nde çok başarılılar. Ligdeki Orduspor maçını da kazanırlarsa morallerini ve güvenleri tekrar geri getirecekler. Taraftarlar oyun boyunca gerçek 12. adamlık yaptı.

Yazarın Diğer Yazıları