Biliyorum!

İlk günden, yani 3 Temmuz 2011’den bu yana, “şöyle olacak, böyle olacak, bende de ‘tape’ var. ‘tape’ yoksa da bilgi var” demedim. Emin olun; ‘tape’ nedir, ne demektir diye sormadım, ne olduğunu öğrenmedim. Bir ‘tape’ var bildiğim çocukluğumdan beri, ‘rec’ tuşuna basınca kayıt yapılır, ‘play’ tuşuna basınca dinlenir!

Zaman yaklaşınca ya da başka bir deyişle azalınca; sora, sora öğrendim. Şu, önüne gelende var olan ‘tape’nin ne olduğunu değil ama, ‘az sonra’ neler olabileceğini. Sorduklarım da bilmiyor ve bilmedikleri halde yanlış yönlendiriyorlarsa, artık ne diyeyim!

Duyduğum, ancak yazamayacaklarımı geçiyorum!

Duyduğum, herhangi bir takımın küme düşmeyeceğidir.

Duyduğum, (çalıştığım gazetenin birinci sayfasında manşet olmuş da olsa) “Kasım sonunda Fenerbahçe düşecek, ebedi dost derbisi bile oynanamayacak” diyenlerin, yanıldığıdır.

Duyduğum, 12 kulübün adının iddianamede yer aldığıdır.

Duyduğum, iddianame açıklandıktan en geç iki ay sonra mahkemenin kurulacağıdır.

Duyduğum, ‘mahkeme kurulunca’ Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve diğerlerinin özgürlüğüne kavuşacağıdır.

Duyduğum, Aziz Yıldırım’ın Mayıs kongresinde yine aday olacağıdır.

Duyduğum, içeride ve dışarıda açılan davalarda, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün tazminat davalarını kazanacağıdır.

Bildiklerim de var tabii.

İstisnalar hariç; eski güzel ülkemin eski güzel insanlarının, eskisi kadar bilgili, sağduyulu ve hoşgörülü olmadıklarını biliyorum artık.

Eskisi kadar düşünmediklerini, eskisi kadar öğrenmediklerini, eskisi kadar idealist olmadıklarını, eskisi kadar saygı duymadıklarını ve eskisi kadar çalışmaktan, eğlenmekten keyif almadıklarını da biliyorum, ne yazık ki!

Bilgi sahibi olmayan ve buna gerek bile duymayan fikir sahibi çoğunluğun, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanların televizyonlarda, gazetelerde, sanal alemlerde kurdukları her cümleden etkilendiğini de biliyorum üzülerek!

Bu ülkenin Anayasa’dan daha çok; hukuka, adalete, dürüst siyasete, çağdaş eğitim ve öğrenime, sosyal bilince, illa ki eşitliğe ve mutlaka insanlığa ihtiyacı olduğunu da biliyorum!

Allah’a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, din gününe ve ahirete inandığımı, ‘Tam bağımsız, laik, Atatürkçü Türkiye Cumhuriyeti ideali’ni benimsediğimi ve Fenerbahçeli olduğumu da biliyorum. Yaradan unutturmasın!

Yazarın Diğer Yazıları