Ne bekliyorsunuz!

Semih Haznedaroğlu “3 Temmuz'da Fenerbahçe'nin yanında olmalıydık, o zaman edebi dost olabilirdik, tarihi bir fırsatı kaçırdık” demiş. Bu cümlelerle ilgili susma hakkımızı kullanmadan önce, “Ceo'su kim kulübünüzün?” diye soruyoruz sadece!

Az önceki başkanı (ki, ‘şakacı’ olarak anılır), “Umarım Fenerbahçe ile sonsuza kadar düşman kalırız” diyen kulübün yeni başkanı, “1967’de kurulduk, ama bizim özümüzde asırlardır haksızlığa karşı mücadele etmek vardır” demiş! Vardır bir bildiği, derin bir anlamı herhalde! Eklemiş henüz adayken, “Sadece 2010-11 değil; 1995-96, 2003-04, 2004-05 sezonlarında da şampiyonluklarımız çalındı. Şampiyonluk çalan hırsızlar, sonuncusunda radara yakalandı. Fenerbahçe’nin başkanı emek hırsızıdır. Başkanlık bana nasip olursa bu zavallıları dışarı iteceğim. O kupayı nasıl alacağımızı biliyoruz”.. Ve devam etmiş, “O kupa kirlenmiştir. Sahilde bir anıt yapıp orada sergileyeceğiz. Emek hırsızları ve sermaye patronlarıyla savaşmaya başkan olduğumda da devam edeceğim” .

“Kupa kirli de olsa, almamız gerek” gibi bir anlam çıkıyor, ancak amaç herhalde bu değildir! “Sermaye patronlarıyla mücadele edeceğiz” bölümü, Hacıosmanoğluoğlu’nun patron olmadığı, hatta işçi sınıfını temsil ederek başkan olduğu algısını oluşturabilir! Sanırız, burada da ifade edilmek istenen bu değil!  
Birileri , “spor, dostluk ve kardeşliktir” diyor hâlâ! Bir yasa çıkarıldı, “SPORDA ŞİDDET VE DÜZENSİZLİĞİN ÖNLENMESİNE DAİR KANUN” diye  geçiyor başlığında ve  “Kanun no: 6222” yazıyor, hemen altında! Susma hakkı iyi bir şey, iki kez de olsa, yerinde kullanıldığında!

Madem Fenerbahçe Spor Kulübü Profesyonel Futbol Şubesi A Takımı ligden çekilmiyor, havuzdan da çıkmıyor, birleşin ve atın hem havuzdan hem de ligden. Kurtulun, ülke kurtulsun! Kargaşa, kir, kavga, kin, düşmanlık son bulsun! Haydi, birleşin! Tepeden tırnağa onca kulüp yok mu böyle düşünen. Öyle davranmıyorlar mı, yönetimlerinden tribünlerine kadar...

Takmışsınız bir kupaya, karartıp vicdanlarınızı, neredeyse ölümüne! Kulüpler Birliği, federasyon ve yayıncıyı yöneten TMSF orada hâlâ. Birleşin ve çıkarın Fenerbahçe’yi; hemen ve kolayca temizlensin her şey!
Bilgi: Sadri Şener ve İbrahim Hacıosmanoğlu’nun kulübünün 6 şampiyonluğu var. Bunların 4’ünde Fenerbahçe ligi 2. bitirdi!

Yazarın Diğer Yazıları