Toplar yuvarlak!

Maçı, Türkiyeli futbol endüstrisinin en çok kazananı, yayıncı kuruluştan izledik. Soy adı Kocaman olan, ancak kendisi için “koskoca” demeyecek kadar bilinçli ve akil bir adama sahip Fenerbahçe ve rakibiyle ilgili yazmak için açtık televizyonu. Meslek gereği aboneyiz mecburen, yoksa ne işimiz olur 'aptal kutusu'yla!

Orduspor ilk 5 dakikadaki oyununu, her maç her iki yarıda yarımşar saat oynasa, zirveye oynar! Fenerbahçe’nin bu sezonki 52. resmi maçı. Çubuklular, Perşembe-Pazar üstelik sportmence koşmaktalar...

Herkesin çok iyi bildiği futbolu, taktiği, Volkan’ı, Topal’ı, Caner’i, Salih’i ya da yine Salih’i bir tarafa koyup, kenardaki soğukkanlı adama odaklandık dün, bir önceki akşamdan sonra. Salih’in ilk golünde kulübeye döndü ya bir kamera...

Ya arkadaş; sen neden zıplamıyor, hoplamıyor, sapıtmıyorsun? Yardımcılarınla birlikte önüne gelene saldırmıyor, bir şeylerin üzerine çıkıp çıldırmıyorsun! Recep İvedik örneği varken, neden başka bir dünyadanmış gibi davranıyorsun! Milletin nasıl davrandığına, bir galibiyet için ne çukurlara indiğine, alçaldıkça nasıl yükseltildiğine aldırmıyor musun?

Yok “antrenör takımı”, olmadı “koşu mesafeleri”... Üstelik böyle saçma şeyler nedeniyle bizden bile eleştiri alıyorsun. Bir topla kendini sen, Kocaman. Çeneni ileri uzat, elini, kolunu tehdit unsuru olarak kullan! Canlı yayına çıkartıl ve ne yayındakiler ne de sen bundan utan! Oyuncuna işaret et, kaç numaralı rakibe tekme atacağını; böyleleri geçerli, hala anlayamıyor musun?

Hala, bir şeylerin değişebileceğini mi sanıyorsun. Çok safsın Aykut Kocaman, çok! Bildiğimiz futbol oyunu bu; toplar hep yuvarlak, değişmez!

Yazarın Diğer Yazıları