Akil adamlar

Hava, saha, stat güzel, Fenerbahçe taraftarı muhteşem; her şey uygun yani iyi bir sonuç için ve savunmanın iyisini yapan iki takım karşı karşıya.

Sanki 270 dakika oynasalar, tek golü atan turu geçecekmiş kıvamında. Tabii ki, olabilecek bireysel hatalar istisna bu konuda. Lazio’nun, kalecisi hariç 8’li savunmasının, son 5’i cansiperane ve neredeyse hatasız, Sow’un direkten dönen vuruşu dışında. Çubuklular’da 16 numaralı bir tarafa, Gökhan, Meireles, Kuyt ve Webo beklentinin altında ilk yarıda. Ah, Gökhan bir Gökhan Gönül gibi oynasa çok değişecek işler olumlu anlamda. Hakem de başarılı ve görevini hakkıyla yerine getiren bir akil adam görüntüsü veriyor, ilk yarı sonlandığında.

İkinci yarıda Meireles dönüyor oyuna. Bildiğimiz Meireles işte. Sadece savunmada değil yaratıcılık noktasında da görev başında. Hakem neyse gördüğü, yani doğru olanı çalıyor, ikinci yarıda da tarafsızca. Lazio 10 kişi kalmasa da, belli ki Fenerbahçe kazanacak, direkler dayanmaya çalışsa da! Aykut Kocaman’ın yerinde müdahaleleri oyuna ve tek kale oynuyor artık Sarı-Kanarya. Bize kalsa, yukarıda yazdığımız ‘270 dakika’dan da esinlenerek, “Fenerbahçe yarı finalde” diyebiliriz aslında. Ancak, futbol çok basit ve değişken bir oyun, öyle sana, bana göre bir şey değil sonuçta.

İtalya’daki maçta Gökhan ve Kuyt’ın da normal oynayacaklarını, Webo’nun daha rahat ve Sow’la paylaşacak daha fazla pozisyon bulacağını da hesaba katınca, “Çubuklular yarı finalde” diyoruz yine de ukalaca!

Yazarın Diğer Yazıları