Ayakkabı köselesi!

Fenerbahçe; Mert, Gökhan, Topal, Yobo, Hasan Ali, Salih, Selçuk, Emre, Krasiç, Semih, Stoch onbiriyle çıkmadı dün akşamki karşılaşmaya! Maçın favorisi olan, bir başka onbirle sahadaydı.

Oyunu kanatlara taşıyamayınca, Sow ve Webo, Sonko ile Uğur karşısında etkisiz kalınca, Caner kötü gününde olunca, Meireles ve 16 numaralı oyuncu yaratıcılık konusunda bir şey yapamayınca, Kuyt’ın göz kamaştıran oyununa rağmen öne geçemediler ilk yarıda. Aslında geçtiler de, 37. dakikada Sow’un mükemmel vuruşu kayda alınmadı. Galiba yeni kurallara göre Senegalli’nin bacağı da çizgiyi geçmek zorundaydı!

Akhisar’da Emin, Merter ve Bilal’in ilk 45 dakikadaki öz güvenleri ve direnişleri alkışlanacak kıvamdaydı. Takım olarak onların asıl sorunları da, kenarlar üzerinden hareket edip, Gkekas’ı kullanamamalarıydı. Egemen, kucağındaki Gkekas’ı ezdi resmen ilk yarıda.

İkinci yarının ikinci dakikasında Topuz’un kenardan gelen pasıyla Webo tamamen çizgiyi geçti! Sonrasında beş dakika kadar kontrol de ev sahibine geçti. Bilal, Merter hala direniyor, Sertan da üretim için çabalıyor, Meireles ve 16 numaralı oyuncu gezinmeye devam ediyor, ne Akhisar ne de Fenerbahçe hala kanatları kullanamıyordu. Sahaya 4-4-2 dizilişi ile çıktığını düşündüğümüz, ısrarla ortadan akın yapmaya çalışan Çubuklular’ın ikinci yarıdaki şeklini çözmek, en azından bize zor geliyordu! Ne de olsa futbol çok zor bir oyun ve ayakkabı köselesi değil, kapasite meselesi!

Sanki, Kuyt, Egemen, Bilal ve Merter sahanın en iyileriydi gibi geldi!

Yazarın Diğer Yazıları