Sadece oyun!

Çubuklular Çek Cumhuriyeti'nden dönemediği için karşılaşmaya Bursaspor başladı! Emre İstanbul'da kaldığından, bu 8 dakikalık sürede misafiri tek başına ağırlayandı. Sonra arkadaşlarının da birazcık katkısı ile 23 dakikalık kısa gösterisini tamamlayıp kenara çekildi, orta alanda Türk futbolunun en iyisi..

Ve Çubuklular onun verdiği gazla bir-iki dakika daha saldırmaya devam etti. Sonrasında, ilk yarı bitene kadar Bursaspor dengeyi kurup, istediğini oynayan ekipti.

Edu’nun savunmanın göbeğine iyice yaklaşmasıyla zaten aşırı top kaybıyla oynayan Semih hiçbir şey üretemedi. Topuz’un iyi niyeti ve gücü, sağ bekte Gökhan kadar etkili olmasına yetmedi. 16 numaralı oyuncu yaratıcı olamadığı ilk yarıda tıpkı Semih gibi, takım savunmasına da pek katkı vermedi. Meireles de üretim anlamında son derece etkisizdi. İkinci yarıda, Topal’ın sahanın çok geniş bir bölümünde yaptığı savunmaya Meireles’in de katkı vermesi ve Kuyt’ın her zamanki gibi bu savunmaya eşlik etmesi Fenerbahçe’yi galibiyete taşıyan ilk nedenlerdi. Yobo ve Bekir’e artık Topuz da destek veriyor, Hasan Ali de ilk yarıdaki gibi mücadeleye devam ediyordu. Bir kısım, hatta çok kısım medya, özellikle televizyonlarda, “Meireles’in golünde Carson’a faul var” diyebilir. Onlara önerimiz, “kumda oynayın ki, bir tarafınıza çöp batmasın” olacaktır! Ayrıca, bir yardımcı hakemin daha nizami bir Fenerbahçe golüne engel ol(a)maması takdire şayandır!

Önceki akşam, Milliyet Gazetesi’nde çalışan, tanıdığım en saf, en temiz insanlardan Kadir Pastutmaz’ı 29 yaşında Cennet’e uğurladık. O, insanlara enerji veren gülümsemesine devam edecek, Allah geride bıraktıklarına sabır versin...

Yazarın Diğer Yazıları