Artık istifa et!

Sow son zamanlarındaki en durgun oyunlarından birini oynuyor olmasa, çok daha farklı biterdi dün akşamki maç. Henüz 20. saniyede kaçırdığı gol değil bize bunu yazdıran. Oyunun geneli

Berbat zemine rağmen, ilk 10 dakikanın çok yüksek tempo ile oynanmasının sebebi, kesinlikle Adrian Mierzejewski. Bu hızı kesen ise, tabii ki Bamba’nın şık plasesi! İkinci golde de katkı payının büyüğü, yine Bamba’nın sırt bölgesi.

Emre Belözoğlu bir kez daha sahanın en iyisi. İleride, geride, yönetip, yönlendirmede en akılcı hamleler ve paslarla, orta alanda tartışmasız Türkiye’nin en iyisi. Kuyt, Gökhan, Egemen, Hasan Ali ve Webo da dün akşam Çubuklular’ın diğer sivrilenleri.

İkinci yarıda Aykut Kocaman’ın değişiklikleri yerinde ve artık Mehmet Topal da devrede. Gökhan’ın çok şık golüyle maç erken bitti. Bu golden sonra Sadri Şener’in hanesine yazılabilecek en son şey, hezimetti!

Bir sezon daha lige erken havlu atan ev sahibi için söylenebilecek en doğru söz ise, Sadri Şener ve yönetiminin istifaya davet edilmesi. Büyük hedefe sahip sadece tek branşı olan kulübü yıllardır hep daha geriye götüren ve taraftarlarını oyalayan sözlerden başka bir şey üretmeyen Sadri Şener artık istifa etmeli. Artık çok açık belli ki, teknik direktör değişiklikleri ya da onlarca transferle olacak iş değil. 5 sezonda, 5 teknik direktör, 50 yeni futbolcu, elde var sıfır!  Modern toplumlar, kurumlar ve insanlar için, istifa en saygın müesseselerden biridir!

Yazarın Diğer Yazıları