Kutlu olsun!

Mutlaka söylenmiştir, “rakip kalecinin boyu 2.05 ona göre davranın” diye! Mutlaka...

Fenerbahçe’nin saha içindeki lideri kim? Kuyt mı, Sow mu, Baroni mi, Volkan mı? Yok mu yoksa lideri! Yoksa, takımın tek lideri kulübede mi? Takım oyunlarında, saha içinde de bir lider olması gerekmez mi!

Kuyt’ın sözleşmesinde, “ne kadar formsuz, hatta kazma gibi oynarsam oynayayım, formayı banko alırım” diye bir madde mi var! Yoksa, sadece sürekli koştuğu ve bazen son vuruşları iyi olduğu için mi hep sahada! Bazı şeyler itina ile ölçülürken, top kayıpları, öldürülen ataklar, rakip atakları başlatan hatalı paslar dikkate alınmıyor mu!

Kuyt’la Sow, Sow’la Krasiç, Krasiç’le Kuyt tanışıyorlar mı!

Mehmet Topal hangi görevde oynuyor? Genç bir arkadaşına, “oğlum, geriyi ihmal ediyorsun, adamlar çok rahat geliyor” deme hakkı yok mu Topal’ın! Yoksa buna izni ya da kapasitesi mi yok!

Sahadaki takımlardan hangisi 10 yeni transfer yaptı? Uyum sorunu olması gereken hangisi yani ve hangisi uyumsuz, hatta uygunsuz!

“Bu sezon bizim için de feda sezonu” dense daha iyi olmaz mı Sarı-Lacivert’e gönül verenler için! Gençler oynasa, geleceğe dair planlar yapılsa daha hoş ve mantıklı olmaz mı! Hatta sadece futbolda değil, erkek basketbolda da!

Konuyla ilgisi yok ancak, hatırlatalım: Bu gün, Fenerbahçe’nin penaltıdan gol attığı son gün olan 21 Ocak 2012’nin birinci yıl dönümü. Kutlu olsun!

Yazarın Diğer Yazıları