Adam gibi!

İlk yarıları genellikle es geçen, ikinci yarıları daha iyi değerlendiren iki takımın mücadelesinde, ev sahibi ilk 45'te yine fazlaca etkisizdi. Misafir, özellikle gole kadar rakibinden daha istekliydi. Üç kez yan orta yaptılar, üçünde de topa vurdular ve sonuncusunda gol geldi.

Çubuklular Stoch’la yine bir kişi eksikti. Zaten orta alanda Topal ve Baroni üretimden yoksunken bir de eksik oynamak kolay değildi! Bu şekilde hücumda etkili olmak, pozisyon üretebilmek zordan öte, mucize gibiydi.. Ya da Kuyt ve Sow gibi!

Sarı-Lacivertli cephede, varsın ters ayaklı olsun, Stoch’un şu haline katlanmaktansa Topuz seçeneği mutlaka düşünülmeli! Baroni yerine de Sezer, Recep, Salih, vs..
Ve Fenerbahçe ikinci yarıda esti, geçti. Bize göre yanlış adam çıkarılmış da olsa, Sezer girdikten sonra işler tamamen değişti. Aslında ikinci yarıya Sezer’le başlanmış olsa sanki daha iyiydi. Sonra Topuz girip, Stoch da çıkınca, her iki takım 11’er kişiyle mücadeleye devam etti!

Tıpkı hafta içi olduğu gibi, dün de Sarı-Lacivert’e gönül verenler için güzel geçti. MHK, PFDK ve TAHKİM’in hali ortadayken, artık Çubuklular’ın maçlarında hakemler hakkında boşa kelam edilmemeli! Çeneye de yazık, klavyeyi tuşlayan parmaklara da!

Ayrıca, sahadakiler ve kulübedekilerin sportmence geçirdiği bir futbol akşamıydı. Her iki kulübede de, küfürlerle beddualarla çirkinleşmeyen, örnek alınacak iki tane adam gibi teknik adam vardı...

Yazarın Diğer Yazıları