Düdük işte!

Dört dakika uzatılan ilk yarının 45+5. dakikasında, çapraza doğru giderken topu ayağından açan Kamara, Hasan Ali'nin ayağına ayağını takarak kendini yere attı; karar penaltı! 25 haftadır penaltı kazanamayan Fenerbahçe, dört dakika uzatılan ilk yarının 45+6. dakikasında Necati'nin ayağından yediği penaltı golü ile 52 dakika oynatılan ilk yarıyı 1-0 geride kapattı!

Ülkemizde futbol böyle bir oyun işte! Kimileri zart-zurt penaltı atar, birilerinin adı ‘taklacı’ya çıkar kimse sesini çıkarmaz, çaldıkça çalar düdükler! Bazıları da hak ettiğini elde etmek bir kenara, haksızlıklar içinde mücadeleye devam eder.

Futbolu yakından takip ediyorsanız, çok iyi bilirsiniz. Hem futbolcular hem de teknik adamlar tarafından, küfür hatta beddua çok sık kullanılır ülkemizde. Bunu, sahaya yakın oturuyorsanız tribünlerden bile duyabilir ya da televizyondan dudak okuyabilirsiniz. “onu çekme, bunu çek” diyerek pipisini işaret eden sözde elitleri de çok iyi bilirsiniz!

Ancak, ne hikmetse, bazılarının apaçık küfür, hakaret ve bedduaları görmezden, duymazdan gelinir, bazılarının ki ise sanki özellikle beklenir! Caner ne zaman küfür etti, başı yere doğru ve iki elinin arasındayken ettiği küfrü kim, nasıl duydu Allah bilir!

Şunu belirtmekte de fayda var; Aykut Kocaman gibi bir adamı bile çileden çıkaran kararlar, asla saygı görmeyecektir!

Yazarın Diğer Yazıları