Bu da güzel

Süper Lig'in en güçlü ve bilinçli takımlarından Orduspor. Böylesine komple takım özelliği taşıyan rakiplerle oynamak zor. Fenerbahçe, hemen hemen aynı yapıdaki Antalyaspor'a sahasında kaybettiği için, dün akşamki haftanın en merak uyandıran karşılaşmalarından biriydi.

Son birkaç maçtır, ilk yarıları boşa geçirme huyundan vazgeçmeye başlayan, geriye doğru daha az oynamaya çalışan Sarı-Lacivertliler ilk 45’in kesin hakimiydi. Gökhan’ın eski formuna yakın randımanı, Stoch’un oyunun içinde daha uzun süre yer alması, Çubuklular için sevindirici gelişmelerdi. Uzak şut denemeleri yerinde, net pozisyon üretme sıkıntıları ise hala devam etmekteydi. Belli ki, hücumda etkili ve ezber organizasyonlar yaratma konusu biraz daha zaman alacak gibi.

Dün akşam Bekir’in iki kez ileri çıkışıyla yaratılan tehlikeler de Çubuklular için çok önemli ve değerliydi. Hedefleri yüksek olan takımlar, stoperleriyle böyle sürpriz tehlikeler üretebilmeli.

Gökhan, Stoch ve Bekir’in hareketlilikleri, oyuna katkıları derken, bir de Sezer’den gol geldi. Bu da, en az kazanılan üç puan kadar değerli. Uzun maratonda Sezer, Recep, Salih, Özgür gibi fazla şans bulamayan oyuncular da, bu takımın bir parçası olduklarını saha içinde forma ıslatarak, savaşarak öğrenmeli...

Yazarın Diğer Yazıları