Sopa aşındı!

Şu, 'Uefa Sopası' geyikleri sıkmadı mı artık sizi!

Nasıl bir rezillik, sefilliktir bu, bir yıldır! Ülke futbolunun ve kulüplerinin sözde akilleri ve medyanın büyük bir kısmının ileri gidenleri, geri kalanları hep o sopa ile devam etti. Çokları o sopa ile haşır neşir oldu, gece onunla yatıp sabah onunla kalkacak genişlikle!

İnfartino kullanıldı genellikle ‘sopa sevdalıları’ tarafından! Son olarak da, geride bıraktığımız haftanın kura çekimi günü geldi gündeme, müptelaların ‘Uefa Sopası’, “İnfartino açıkladı..” salya, sümüğüyle! Mehmet Ali’lerden biri twitter’da atıştığı bir Fenerbahçeli’ye “okudun mu Uefa’nın son açıklamasını” bile dedi, tüm ezikliği ile! Sonra, bir çok kez olduğu gibi, bunun da bir spekülasyon, bir dezenformasyan olduğu çıktı ortaya. AP ile çalışan, içimizdeki İrlandalılar ile çok şeyi paylaşan birinin sopasıymış yine, meğerse!

Tepeden tırnağa ayrışmaya devam eden şu ülkede, futbolla ilgili bir yıldır yürüttüğünüz ayrıştırma çalışmaları yetmedi mi! Bir yıldır ‘sopa’ ile yatıp kalkıyorsunuz, hala tatmin etmedi mi! Cuma namazından çıkanlara “şikecilerin işi ne burada” diyecek hale getirdiniz insanları, bu da sizi ürkütmedi mi! Bırakın artık şu ‘Uefa Sopası’nı, başka bir fantezi bulun kendinize! Yeterince aşındı zaten; bilginize...

Cuma sonrası Fenerbahçeli futbolculara yapılan densizliğe gelince; orada duracaksınız işte! Bakın, şikeyi Fenerbahçe’yi yönetenler yaptı deniliyor, üstelik neredeyse her maçta! İşin içinde hakemler de yoksa, nasıl yapılır şike? Akıl ve mantık gereği, rakip futbolcular olmadan olmaz! O zaman neymiş; aslında sadece Fenerbahçe Futbol Takımı’nın sporcuları temizmiş! Çok basit bir mantık. Düşünmeye çalışın; öyle ise böyle olduğunu idrak edeceksiniz!

Hiçbir zaman geç değildir. Aklınızı başınıza alın, sopanın üstünden kalkın ve şu cümleyi hatırlayın, “ne şikesi memleket elden gidiyor”!

Çevremizde yaşananlara iyice ve görerek bir kez daha bakın! “Çevremiz” derken ülkemizden söz ediyoruz yani! İçeride ve hemen dışarıda, yanı başımızda yaşananlardan!

Kalkın o sopanın üzerinden, gerçekten çok geç olmadan!

Yazarın Diğer Yazıları