296. gün!

Siz, muhtemelen sadece futbol oyununa olan ilginiz için bunları okurken, 296. gün. Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü liderinin, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı’nın tesislere gidemediği, ailesinden, çocuklarından, hayatından, örgüt elemanlarından ve en önemlisi özgürlüğünden yoksun geçirdiği, 296. gün...

Toki TT Arena’da büyük stres vardı dün. Çubuklular’da sportmen olmayan savaşçı Emre yoktu, ev sahibinde sportmen savaşçı, gol sevinci sempatiği Melo vardı orta alanda! ‘Ebedi dost’un ahlak abidesi, futbol takımının Taurasi’si bu kez Alex’in üzerine vurmak istedi kilidi! Her kilit bir olmaz tabii, nasıl ki her yiğit bir olmazsa!

İlk 15 dakika ev sahibinin her alanda baskısı ve misafirin bu baskı karşısında zorlanışı ile geçti. Selçuk’un hatası ile Necati’nin yarattığı en önemli tehlikeydi. İkinci 15’te Ziegler’i Fenerbahçeli yapan gol geldi. İlk yarının son 15’i ise, parçalıların ileri uç oyuncuları ile Türkiye’nin en iyi kalecisi Volkan arasında geçti.

İkinci yarının ilk 15’inde Volkan vardı yine. İkinci 15’inde Volkan’a rağmen Selçuk’un mükemmel golü geldi ve Özer oyuna girdi!!! Maçın son 15’inde ise, Stoch Fenerbahçeli oldu.

Sahanın en iyisi kesinlikle Volkan’dı ve sonuçta Fenerbahçe geride kalan haftayı basketbol, voleybol ve futbolda ‘ebedi dost’ ile oynayarak tamamladı!

Bu arada, dün öğlen saatlerindeki ntvspor canlı yayınını Ferit Şahenk izlemiştir herhalde! Küfür, hakaret, rezalet; ne dersin Haluk Yürekli!

Yazarın Diğer Yazıları