Büyük Usta

Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütünün üyeleri, liderlerinin özgürlüğünden yoksun geçirdiği 288. günde sokaklardaydı, bilinçle. On binlerin hak ve özgürlükler için yürüdüğü saatlerde, masumiyetinden kimsenin şüphe etmediği Korcan Çelikay ise, aylar süren zulmün ardından Sivas’ta kalesindeydi yine.

Maç saati geldiğinde örgüt üyelerinin milyonlarcası televizyon ya da radyo başına geçti, şanslı olan 50 bin kadarı da tribünlere.

Ne şapkadan tavşan çıktı ne eldivenden 10 cm’lik bıçak! Ne sahte para dağıtıldı ne de iç çamaşırı atıldı ortaya binlerce! Mükemmel zeminde futbol oynanırken, üzerinde “2010-2011 Sezonu Süper Lig Şampiyonu Fenerbahçe” yazan kupa da stattaydı, ait olduğu yerde.

Futbolun iyisinin, gösterişlisinin oynandığı karşılaşmada, Sarı-Lacivert Çubuklular sahanın hemen her yerinde adeta futbol dersi verdi. Goller ise, 36 ve 61’de; yani 36. ve 61. dakikalarda geldi.

Sarı-Lacivertli taraftarların baştan sona, Fair-Play çerçevesinde sporcularına verdiği katkı, doğrusu görülmeye ve gıpta duyulmaya değerdi.

Ev sahibinde Baroni, Emre, Gökhan, Mehmet, Yobo, Caner ve Volkan çok iyiydi. Alex mi? Topçu bile değildir kendisi!

Yazarın Diğer Yazıları