275 gün oldu!

274. günün akşamında, 'futbol oyunu' nedeniyle karşı karşıya geldi bir kez daha geçen sezonun şampiyonu ile geçen sezonun lig ikincisi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı önce “şike ve teşvik” denilerek, kendi ifadesi ile bununla ilgili ‘iddialar yığını’ boş çıkıp sulanmaya başlayınca, şimdilerde Ergenekon ve Balyoz davaları ile ilişkilendirilerek, özgürlüğünden yoksun bırakılmış durumda 274 gündür. “yıkılmayan son kale” olarak nitelendirdiği Fenerbahçe Spor Kulübü’nü ele geçirmeye çalışanlar ve direnenlerin mücadelesiyle geçti son 274 gün.. Ve 274. günün akşamında, ‘futbol oyunu’ nedeniyle karşı karşıya geldi bir kez daha geçen sezonun şampiyonu ile geçen sezonun lig ikincisi.

Ev sahibi, savunmada Sow’u da yanına alarak 12 kişiyle oynamasına rağmen üstünlüğü bir türlü eline geçiremedi! Hatta bazen Mehmet’le 12,5’a 9,5 bile oynandı oyun!

Alex önderliğindeki Sarı-Lacivert Çubuklular, rakiplerinin stresinden de faydalanarak, 64 dakikayı istediği gibi idare etti. 55. dakikada tribünlerden şişe yiyen ‘Büyük Usta’, sonra arkadan gelen bir darbe ile sahayı terk etti ve yerine giren ne yazık ki Özer’di! Bu dakikadan sonra Fenerbahçe acemileşti!

Aslında en büyük eksikliği Sarı-Lacivertliler’in kale direkleri ile ‘tarla’, ‘havuz’, ‘inşaat’ ilişkisine girmemesiydi!

Bağlanmamış direkler nedeniyle üç golleri güme gitti!

Atletler komik, meşale alışılageldikti belki, ancak bıçak hiç de hoş değildi. Ne var ki, Fenerbahçe’ye karşı yapıldığından bunlar, ‘futbol oyunu’ oynanmaya devam etti!

Daha beterlerini de hatırlar futbolseverler, Fenerbahçe maçlarında farklı yerlerde!

Neyse, siz bunları okurken, artık 275. gün!

Yazarın Diğer Yazıları