260. gün!

Bir kez daha, bir futbol maçında Kadıköy'de 'ebedi dost'a karşıydı Fenerbahçe! Başkanı'nın özgürlüğünden yoksun bırakılışının 259. gününde, sinir katsayısı her zamankinden yüksek bir ruh halinde. Hem sahada hem tribünde, her yerde agresifti Fenerbahçe!

Bu, ilk 20 dakikada Çubuklular’a mutlak üstünlük getirdi. Rakipleri sahaya ve muhteşem atmosfere alışana kadar da iki mükemmel gol geldi. Sow dönerek attığı voleyle Fenerbahçeli olurken, ‘Büyük usta’ Alex “Dur bakalım daha güzeli bende” dedi.

20. dakikadan sonra ise, hemen her bölgede üstünlük misafire geçti. Sarı-Lacivertliler’in üst üste yaptıkları top kayıpları bunun ilk nedeniydi. Elmander’in golü de böyle geldi.

İkinci devrede de, misafirin üstünlüğü devam etti. Fenerbahçeli futbolcuların adaleleri ve zihinleri oyunu kontrol edebilecek yeterlilikte değildi. Sonra Stoch, Alex değişiklikleri falan geldi!

70 dakikalık futbolsuzluğa rağmen, yine de Çubuklular’ı tebrik etmek gerekli! Bu sezon kendisinden daha iyi bir kadroya, psikolojiye ve ruha (!) sahip ‘ebedi dost’a, her türlü olumsuzluğa rağmen yine de evinde yenilmedi. Kart ve faul kararlarında garip davranan, bir tarafı formsuz bir hakeme rağmen yenilmedi! 
Emre Belözoğlu tartışmasız takımının ve sahanın en iyisiydi.

Bu sezonun şampiyonu artık belli! Sarı-Lacivertliler haksızca ellerinden alınan geçen sezondan kalan Şampiyonlar Ligi hakkı için mücadeleye devam etmeli.. Ve unutulmamalı, özgürlükler her şeyden önemli!

Yazarın Diğer Yazıları