Fatih kaleye!

Bugün 246. gün. Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütünün lideri özgürlüğünden yoksun 246 gündür.

Dün, 245. günde Fenerbahçe’nin maçları vardı yine, kadınıyla erkeğiyle üst düzey liglerde.

Futboldaki rakip, Aydınlar’ın komik play-off uygulamasının, üst grup takipçilerinden Gençlerbirliği’ydi. Çok adamla hücum etmeyi seven Gençler, ligde 36 maçtır evinde bileği bükülmeyen Çubuklu’nun serisine son verme niyetindeydi. Ancak, bu istek Stoch’un mükemmel volesiyle neredeyse başlamadan bitti.

Alex’in tam kıvamında pasına, kalede Fatih Altaylı varmış gibi vurdu Slovak yıldız! O kadar güzel bir goldü ki, kim bilir belki bu kez Bursalılar bile beğendi!

Erken golle birlikte oyunun tüm kontrolü de Sarı-Kanaryalar’a geçti. Mehmet’in uzun zaman sonra verdiği gol pasına, kalede sanki Fatih Altaylı varmışçasına Sow vurdu bu kez.. Ve üç puanın sahibi henüz 20. dakikada belirlendi.

Baroni ve Emre’nin orta alandaki görev paylaşımı, bir çok maçta eksikliği hissedilen, ancak Fenerbahçe için mutlaka yapılması gereken bir şeydi. Böylece hücuma gereken katkı verilirken, savunma da yeterince önde yapılabildi.

Fenerbahçe’nin sezonun en iyi oyunlarından birini oynadığı dün akşam, Ziegler istikrarlı bir şekilde yine güven veremedi!
Stoch’un, kalede sanki Fatih Altaylı varmış gibi attığı ikinci golü, ip gibi ve çok şık da olsa, kesinlikle ilki kadar muhteşem değildi.

Sonra Emre boş kaleye gönderdi uzaklardan, kalede Fatih Altaylı var mı, yok mu aldırmadan! Sonra Alex ve Dia mükemmel vurdular yine, sanki kalede Fatih Altaylı varmışçasına!

Zavallı Fatih Altaylı!

Yazarın Diğer Yazıları