Başka söze gerek yok!

Mesut Bakkal, takımının Fenerbahçe ile oynadığı ve 3-1 kazandıkları karşılaşmanın son dakikalarında, Gekas bir pozisyondan faydalanamayınca kendini yüzüstü yere atıyor.

Çimleri tokatlıyor! Aynı dakikalarda, Baroni bir faul yapıyor. Hakemden sarı kart istiyor; zıplıyor, sıçrıyor, yüzü kıpkırmızı oluyor Bakkal’ın, oyunun son anlarında! Sonra, biz bunları görüp eleştirince “ayıp” deniyor ve hâlâ mailler geliyor! Mesut Bakkal’a yakıştırsak o hareketleri, bir kelime bile yazmayız! Başka söze gerek yok bu konuda!

Geçen sezon, sportif mücadele verdiği branşların tamamında (9 branş) şampiyon olan Fenerbahçe Spor Kulübü hâlâ zirve mücadelesi veriyor tüm branşlarda. Üstelik bazı güçler ve yardakçılarınca yok edilmeye çalışıldığı bir ortamda! Mesela, onca saldırıya ve gücünden çok şey kaybetmiş kadrosuna rağmen hâlâ ikinci futbolda. Fenerbahçeliler de, yılmadan, her şart ve ortamda, kadınıyla erkeğiyle çocuğuyla yaşlısıyla kulüplerinin ve Başkan’larının arkasında. Önceki gün, Silivri’deki bir Fenerbahçeli mesaj yazmış twitter’a, “Başkanımız, ‘burada bekleyip üşümesinler, çok soğuk’ demiş. Biz üşümüyoruz, aylardan temmuz hâlâ.” Başka söze gerek yok, güç ortada!

229 gündür özgürlüğünden yoksun olan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı, “ne şikesi! Memleket elden gidiyor” diyor bomba haber peşindeki basın mensuplarına! Hemen manşetler atılıyor, ‘geliri 30 bin liraymış’ diye! Başka söze gerek yok; işte içinde bulunduğumuz nokta!

Açık ve seçik, Başkan haklı. Her alanda memleketin tüm çivileri oynatıldı yerinden. Bunu hiç tartışmayalım; a’dan, z’ye durum ortada! Başka söze gerek yok, hangi tarafta bulunsak da!

Aylar önce yazmışız. Tesadüfen 19 Mayıs’ta, 2010’da. Yıllardır çok şey yazdık da, şimdi aklımıza bu geldi, “Gülen bir millet olmayacağız” demişiz o yazımızda. Sonra, 2011’in Temmuz’unda birkaç kez, “Bu oyunda yokuz” demişiz! Başka söze gerek yok, anlayana!

Hâlâ, “Fenerbahçe’nin şikesi var” diyorlar! Tamam, kabul ediyoruz var! Ancak, sadece Türkçe karakter sorunu olduğunda! Başka söze gerek yok, bu da anlayana!

Mehmet Ali Aydınlar gibi biri hâlâ Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesi! Bildiğimiz, bilmediğimiz ne üyeler var Fenerbahçe Spor Kulübü’nde kimbilir! Kulüp tüzüğünün ‘Genel hükümler’ kısmının 3. Madde’si şöyle başlıyor, “Kulübün amacı; Atatürk’ün gösterdiği hedef ve ilkeler doğrultusunda; çağdaş yaşama uygun olarak...”  Başka söze gerek yok! Nokta (.)


Yazarın Diğer Yazıları