58 değişmesin!

Süper ötesi ligde dün öğleden sonra, Karabükspor tarihinde ilk kez Trabzonspor’u yendi! 203 gündür Başkan’ları ve yöneticilerinin özgürlükleri için direnen, bu dönemdeki akıl, ahlak, etik ve hukuka aykırı tüm saldırılara ve rezilliklere itidalle göğüs geren Fenerbahçeliler de, akşam ‘Sarı-Lacivert Çubuklular’la birlikte Kadıköy’deydi.

11. dakikada üç kişi arasından geçerken topu ayağından açtı ‘Büyük usta’, ardından top Navarro’ya geldi. Arjantin’li topu geveledi! Alex geldi ve tek hamleyle topu üç direğin arasından, kale çizgisinin içine gol olarak gönderdi! Bu, kabul edilebilecek, saygı ya da gıpta duyulacak bir şey değildi; bir ebedi dost, bir şakacı başkan, bir goygoycu medya mensubu ya da kapalı gözlük yaşayan herhangi bir sade vatandaş için! Konu edilmesi gereken Brezilyalı’nın zekasından önce, kalecinin hata ötesindeki hareketiydi!

66. dakikada, Eren vücuduyla çekemediği topu, hafif el ile ve tabii ki mecburen çeldi! Anında, ‘düüüt’, penaltı! ‘Büyük usta’ yine topun başına geldi; sol ayak içi, tam köşeye ve 2-0!

Türkiye’nin futbolla ilgilenenlerinin yaklaşık yüzde 60’ı için konu edilebilecek, olabildiğince çirkinleşerek ağlanıp, sızlanılacak şeyler bunlar! Fenerbahçe galip geldikçe de, sonsuza dek sürecek durumlar!

Ligde 999. galibiyetini aldı dün akşam Sarı-Kanaryalar. Bundan sonraki lig maçlarına, 1000. galibiyet ve yine bir ilki gerçekleştirmek için çıkacaklar. Dünkü gibi mücadeleye devam ettikçe de, genellikle kazanacaklar.

Bilindiği üzere, sadece maç ya da yarış kaybeder zaten Fenerbahçe, asla yenilmez!

Yazarın Diğer Yazıları