Lefter'in takımı

Başkan'ından 198 gündür, Ordinaryüs'ünden üç gündür ve ligdeki sekizinci sezonunda Büyük Usta'sından 34. kez yoksun olarak sahadaydı dün akşam Çubuklular.

Neler yaşıyor, hangi yükleri taşıyor da olsalar, önce Çubuklu’ya gönül verenler, sonra da profesyonellikleri gereği oyuna devam etmek zorundalar! Bu yüklerin en ağırı ise, bırakın geçen sezonu, bu sezonki play-off şanslarının bile ellerinden alınacağına dair dedikodular!

Tamam, Bienvenu olaya hakim olamayabilir bu çok normal! Ancak, 60 dakika kalesine tek top bile gelmeyen Volkan neler düşünüyor, aklından neler geçiyordu acaba o dakikalarda! Kolay değil, yaşananları düşünmemesi, hiçbir şey yapmaya fırsat bulamadan durmak orada 60 dakika!

Yobo ile Ziegler hatasız savunurken geriyi, arkadaşlarının ezici üstünlüğünden bol gol beklemişlerdir mutlaka. Gerçekten de, olayla ilgisi olmayan Bienvenu dahil, çok kaçırdı Sarı-Kanaryalar Manisa’da. Baştan sona üstün oynadıkları, iki elin parmaklarından çok pozisyon kaçırdıkları karşılaşmayı, son dakikada kazanabildiler anca! Bu bir anlamda ilk maçın, 20 Eylül akşamında kalkan hatalı ofsayt bayrağının rövanşıydı adeta!

Yine son anda, açık ara hakettiği üç puanı, bu kez hakem engeline takılmadan kazandı Kanaryalar. Belki de, ilahi adalet katkısıyla bu defa!

İlk bir saatte Emre, Baroni, Stoch, Caner, son yarım saatte neredeyse tamamen Caner.

Bunca olumsuzluğa rağmen, Çubuklular bir maç daha kazanmayı becerdiler. Fazla söze gerek yok, tebrikler!

Yazarın Diğer Yazıları