Çok ince Ayar!

2010'da, Fenerbahçe'nin rakip kalecilerinden sorumlu Faruk Çelik diye bir bakan vardı hatırlayacağınız üzere! Bu kez de, bir bağlantı yolunun açılış töreninde, bir başka bakan Erdoğan Bayraktar seslendi hemşehrilerine, "Trabzonspor'umuzun kupasını almak için de çok ince ayar bir çalışma yapıyoruz. Trabzonspor'umuzun kupasını da Trabzon'un müzesine getireceğiz" diye! Sarı-Lacivert'e gönül verenler hemen cevap verdiler, "hadi gel al, kupa müzemizde"!

Bağlantı yolu açıyorlar, çok ince ayar yapıyorlar; iktidardan, cemaate, yargıdan, emniyete, askerden, ülkenin en büyük sivil toplum örgütüne...

Çok kısım medya ise ince değil kalın ayar yapıyor, mesela Atatürk, mesela Cumhuriyet, mesela Fenerbahçe "cehennemin dibine"...

Kapalı kapılar ardında pazarlıklar yapıldığı herkesin dilinde! Başbakan N. Özdemir ile sonra şakacı başkan ile sonra M.A.A. ile sonra Mehmet A.A. Nihat Ö. ile sonra M. Ali A. şakacı başkan ile sonra M.A. Aydınlar Aykut Kocaman ile sonra hepsi; neyse...

Aziz Yıldırım üzerine basarak sesleniyor, "58. maddenin değiştirilmesine karşıyım" diye. Gerçek Fenerbahçeliler de başkanları ile aynı görüşte. Üstelik kapalı kapılar ardında konuşulanlardan habersizce! Ancak, itidalli bir şekilde 193 gündür başkanları ve gönül verdikleri kulüp için direnenler, artık sabırsızlanmakta iyice! Çünkü, başkanları “58. madde değişmesin” derken, ‘tık’ yok Fenerbahçe yönetiminde!

Peki, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün kongre üyeleri, yöneticileri, teknik adamı neyin derdinde! Nedir Fenerbahçeliler'den gizledikleri, nedir endişeleri, neden yazılı bir açıklama ya da basın toplantısı yapmıyorlar, bu suskunluk niye!

"Bu oyunda yokuz" diyemediler, en azından oyunu düzgün oynasalar keşke.. Ve sadece Fenerbahçeliler'i kaybetmekten korkmalılar şu dönemde, bu da bizden küçük bir tavsiye!

4 Temmuz'dan bu yana "bu oyunda yokuz" diyen ve buna müsamaha gösterilen bir profesyonel olarak, "madem herkes oynuyor, biz de oynayalım" ince ayarıyla dönüyoruz oyuna bundan böyle!

Yani maç yazıyorsak, maç yazacağız herkes gibi. Teknik adam, kaleci, savunma, orta alan, kanatlar, forvetler, hakem, vesaire..

Tabii ki, 15 küsur yıldır yazdığımız gibi yazacağız yine. Bu kadar zamandır yazdıranlara, tahammül edenlere en içten ve kinayesiz hürmetlerimizle...

Yazarın Diğer Yazıları