Yeter artık!

Trabzon’un yaklaşık 800 bin nüfusu var ve Trabzon’da yaşayanların yaklaşık yüzde 70’inin Trabzonspor’u tuttuğu söyleniyor araştırmalara dayandırılarak. Yine, yapılan araştırmalarda Türkiye’nin yüzde 4’ünün Trabzonspor’u tuttuğu belirtiliyor. Yani, yaklaşık 550 bininin Trabzon’da yaşadığı, yaklaşık 3 milyon Trabzonsporlu var ülkemizde.

Trabzonspor gibi sadece futbolda zirveye oynayabilen, üstelik 28 senedir şampiyonluk yüzü göremeyen bir kulüp için yüzde 4 küçümsenemeyecek, önemli bir oran gerçekten. Hani parti kursa, barajın altında kalacak da olsa, ülkenin beşinci partisi neredeyse!

Böylesine güçlü ve popüler bir kulübün şakacı başkanının tavırları ise hiç mi hiç yakışmıyor temsil ettiği kitleye! Sürekli, “o da bizim”, “bunu da verin”, “isterik, isterik”...

Ciddiyetini yitirmiş durumda ve hiç dikkate alınmayacak söyledikleri, kayda değer bulunmayacak artık böyle giderse! Toparlanmalı, akıllı, fikirli, itidalli davranmaya başlamalı bir an önce. Tamam, “ağlamayana meme yok” denir de, bu kadar abartının karşılığı meme, emzik ve biberondan da öte!

Merak etmeyin, adalet yerini bulduğunda sizin hakkınızsa eğer, yenisini yapar ve verirler bir şampiyonluk kupası da size! Yenisini yapacaklar mecburen; Fenerbahçe Spor Kulübü Müzesi’nden gerçeğini çıkaramayacaklarına göre!

Sakin ve itidalli olun! 187 gündür özgürlüklerinden yoksun olanları düşünün biraz, insan olarak önce!

Bakın, sizin yüzünüzden maçı yazmayı unuttuk yine!

Fanatik

Yazarın Diğer Yazıları