Fenerbahçeliler

İçinde bulundukları duruma, 170 gündür sabır ve itidalle katlanıyor Fenerbahçeliler.

Neredeyse her önemli maç öncesi ortaya atılan yeni iddialar, piyasaya sürülen sinir bozucu, özel hayata kadar uzanan insan haklarına aykırı karalamalarla, rakip takım yöneticileri ve hatta teknik direktörleri tarafından yapılan kışkırtıcı açıklamalarla karşılaşıyorlar. Çok ağır yükler, kırık kalpler, bozuk sinirlerle yaşıyorlar. Kolpaya, dolmaya, yalana, dolana, hıyana ve onca hıyara rağmen yine de yoldan çıkmadan, Fenerbahçeleri için direnişe devam ediyorlar.

Sakın küçümsemeyin, hafife almayın, kolay iş  değil Sarı-Lacivertliler’in yaptığı. Hem Çubuklular’ın hem Çubuklu sevdalılarının yaptığı kolay iş değil!

Ne içki şişeleri, ne ayakkabılar, ne taraftarlar gördü bu millet sahada! Hem de sudan sebepler, çalan düdükler, yenilen goller nedeniyle! Dün akşamki muhteşem tribünler,  müthiş destek ve itidal, Sarı-Lacivert’e gönül verenlerin örnek alınması gereken büyüklükleri ile ilgili. Gerçekten kolay iş değil; helal olsun.

Servis edilen son tapeler, özel hayatla dolu telefon konuşmaları, alakasız fotoğraflar da bittiğinde, Fenerbahçeliler hem sahada, salonda hem de dışarıda hâlâ bu direnişe devam ediyor olursa, klasik mücadeleye dönecekler haberiniz olsun.

“Hakemle yendi”, “kırmızı yoktu”, “Alex topçu değil”, vs.. Neyse ki yıllardır buna alışık Fenerbahçeliler, en büyük dertleri de bu olsun!


Yazarın Diğer Yazıları