Bırakın!

Bursaspor 2009-2010 sezonunun şampiyonu. Nereden belli?

Bundan seneler sonra futbol izlemeye başlayacak küçük bir çocuk, nereden anlayacak Bursaspor’un da Türkiye’nin üst düzey bir Milli Ligi’nde şampiyonluğunun bulunduğunu! Formasında neden yıldız olmaz ki, konmaz ki!

Her derde çare bulmayı ya da olmayı gerektiği gibi becerebilen TFF bunu düşünmez mi hiç!
Mesela, 1-5 = tek yıldız. 6-10 = 2 yıldız. 11-15 = 3 yıldız. 16-20 = 4 yıldız olamaz mı?

Mesela, şampiyon olmayı başarmışların armasının üzerine tek yıldız konulup, yanına ya da o yıldızın içine şampiyonluk sayısı yazılamaz mı?

Bir önceki sezonun şampiyonu Bursaspor, son sezonun şampiyonu Fenerbahçe karşısında. 1924’ten bu yana organize edilmiş Milli Lig’lerde 27 şampiyonluğu bulunan Kanaryalar’ın üç yıldız var formasında, Timsahlar’da bir şey yok! Bu işte bir terslik, düzeltilmesi gereken bir durum var!

Serdar’ın sakalları ne kadar uzun! Bir garip gelmedi mi size de! Yani, sanki şeymiş gibi, çok uzamış gibi!

Emre’nin de Fenerbahçe, Fenerbahçe’nin ebedi dostu ve A Milli Takım dahil, Avrupadakiler hariç, 350. resmi maçıydı dün akşamki!

Yukarıdakiler, memleketin en önemli meseleleri! Yazdık neyse ki!

Bırakın da futbol yazalım, konuşalım artık! Bırakın da, futbol dışında her şeyi konuşanlar, şu spor programlarından dışlansın artık!

Bırakın bu işleri! Bırakın, dünyaya bir kez daha gelme şansı olmayan insanları, özgürlüklerine kavuşsunlar ve ağlayalım sevinçten!

Yazarın Diğer Yazıları