İnşaat

Aziz Yıldırım’ın ifadesiyle ‘iddialar yığını’ nihayet ortaya çıktı ve gizlilik kalktı.
‘İnşaat’ın, ‘inşaat işçisi’nin, şike ile ilişkilendirilmesi en anlam yüklü yönüydü bu yığının. Aziz Yıldırım’la inşaatın, tesisin bir arada kullanılması kadar doğal ne olabilirdi ki zaten. Kim itiraz edebilir, “Aziz Yıldırım Fenerbahçe’yi yeniden inşa etti. İşçileri de ona gönül veren milyonlardı” dersem.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı, Fenerbahçe Merkez Yönetim Binası, Fenerbahçe Samandıra Tesisleri, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri, Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri, Fenerbahçe Lefter Küçükandonyadis Kamp Tesisleri, Fenerbahçe Altyapı Tesisleri, Fenerbahçe Samim Göreç Kapalı Basketbol Salonu, Fenerbahçe Fikirtepe Tesisleri, Fenerbahçe Vefa Küçük Kapalı Yüzme Havuzu, Fenerbahçe Tam Olimpik Yüzme Havuzu, Fenerbahçe Todori Tesisleri, Fenerbahçe Türk Telekom Ankara Tesisleri, Fenerbahçe Düzce Topuk Yaylası Tesisleri, Fenerbahçe Muhtar Sencer Kapalı Voleybol Salonu, Fenerbahçe Kürek Sapanca Tesisleri, bitmek üzere olan Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi, Fenerbahçe Konuk Evi, Fenerbahçe Üye ve Aileleri Yüzme Havuzu, Fenerbahçe Eğlence ve Dinlenme Salonu...

15 Şubat 1998 ile 3 Temmuz 2011 arasına sığdırılan, çağdaş, Fenerbahçe Spor Kulübü ve dolayısıyla Türk sporunun hizmetine sunulmuş tesisler...

156 yıl verecekseniz Aziz Yıldırım’a, şöyle bir ayrıcalık tanıyın hiç olmazsa; birinden diğerine geçerken cezaevi arabası ile gidip gelmek kaydıyla bu mükemmel tesislerde çeksin cezasını. Zaten, neredeyse sadece uyumak için ayrılmıyor muydu onlardan. Varsın, oralarda uyusun geceleri de!

Unutmadan, Aziz Yıldırım’ın ifadesiyle ‘iddialar yığını’nın 158. sayfasında, gizli tanık Poyraz’ın ifadesi var, “25 Nisan 2004’te, İnönü Stadı’nda oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe karşılaşmasında, Tümer maça çıkmamak için her türlü çirkefliği yaptı. Yedek kulübesinde atılmak için sürekli hakeme itiraz ediyordu. Sonunda hakeme tükürdü, oyundan atıldı ve Beşiktaş maçı 3-1 kaybetti.”

Hayır, öyle değil! 25 Nisan 2004’teki maçta, Tümer Metin 90 dakika sahadaydı. Kimse kırmızı kart görmedi. Her iki takımdan üçer kişi sarı kart gördü.

Tümer Metin Fenerbahçe’ye karşı sadece, 2 Aralık 2001’de Saracoğlu Stadı’nda oynanan maçın 37. dakikasında kırmızı kart gördü. Maçı ise Fenerbahçe değil, Ronaldo Guiaro’nun iki ofsayt golüyle Beşiktaş kazandı.

Yazarın Diğer Yazıları