Sametsiz!

Fanatik, yani yıllardır sizlere ulaşmamı sağlayan gazetem, “Derbi iptal” diye yazmıştı 2 Kasım 2011 Çarşamba günü; “Demirkol'un her duyduğu iddiayı yazmayacağı kesin” garantisiyle.

Okuduğumda ürpermiş, bir garip olmuştum, futbola aşık olduğumdan beri hiç olmadığım kadar. “Nasıl yani!” dedim, üstelik Fanatik’in birinci sayfasında ve bir Mehmet Demirkol haberi; titredim! Sonrasında, “duyduğum, (çalıştığım gazetenin birinci sayfasında manşet olmuş da olsa) ‘Kasım sonunda Fenerbahçe düşecek, derbi oynanamayacak’  diyenlerin, yanıldığıdır.” diye yazdım. Peki, dün oynanan neydi! Ne yapacağız şimdi? Ne yapacak Fanatik? Ne yapacak Mehmet? Ne yapacak, silahla mermiyle tehdit edenler! Kamuoyundan ve özellikle Fenerbahçeliler’den özür dileyecek mi Demirkol?

Böyle bir galibiyete hasret olan, ‘ebedi dost’lardan da özür dileyecek mi! Dilemezse; embedded’lerden farkı kalır mı! Önemli bir hata yapmış olmaz mı insani ve etik açıdan! Ha, dün akşama rağmen “Fenerbahçe’nin ebedi dostu ile yaptığı maçlar artık derbi sayılmaz” diyorsa, o başka! 159. gün. ‘Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütünün lideri’ özgürlüğündenyoksun 159 gündür.. Ve takımı dün akşam Samet’siz çıktı sahaya. Aslında, sametsiz olan Fenerbahçe değil başkaları ya! Alıştı memleket, alakasız, garip durumlara! Bu da onlardan biri ve çok yakından ilgisi var insan haklarıyla. Tam da, demokratikleşme yolunda emin adımlarla ve hızla ilerlediğimiz şu zamanlarda sametsiziz!

Yazarın Diğer Yazıları