Doping!

Maça geçmeden önce belirtelim; maçın önüne geçen, çok gizli iddianamenin 4 Temmuz’da basında çıkan haliyle 153 gün sonra mahkemeye sunulması dünün en önemli olayıydı Fenerbahçeliler için.

Kolay değil, 155. gün bugün. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı özgürlüğünden yoksun 155 gündür. Sarı-Lacivert tribünlerin ve “Fenerbahçeliyim” diyenlerin bir bölümünün umrunda olmasa da, gerçek Fenerbahçeliler başlarına gelenlerden dolayı oldukça öfkeli ve üzgün.

Dikkat ettiyseniz “gergin” demedik, 0 (sıfır) toleranstan dolayı. Haydaaa! Maç yazacakken, nerelere gidip geliyoruz! “0 (sıfır) tolerans” da nereden çıktı şimdi! Türk Dil Kurumu’na göre tolerans: İşlenmiş bir parçanın yapım ölçüsünde olabilecek özür payı. Hımmm! ‘İşlenmiş bir parçanın”!

Neyse, düne dönelim. Bir diğer önemli olay da, Alex heykelinin açılışının ertelenişi idi, sadece gerçek Fenerbahçeliler için! Her ne kadar, Türk futbolunun gördüğü en ‘büyük usta’ da olsa, faal bir futbolcuyken heykelinin dikilmesine karşıydık Alex’in. Hani bugün açılışı yapılacaktı heykelin. Acaba neden ertelendi yoksa bir yerlerden emir mi geldi! Hımmm!

En iyisi, maça dönmeyi yeniden deneyelim. Son maçlarda kötü oynayan, yarısından fazlası dökülen takımın dün akşamki iştahı, kısa ve öz paslaşması, gole dönüşmeyen pozisyon sayısı fazla gibi geldi bize! O kadar kötü oyunun ardından, bu hareketlilik de ne! Fenerbahçe’nin şikesi var zaten iddianamede, dopingi de olmasın yine sakın! Mesela Taurasi gibi! Hımmm!

Yazarın Diğer Yazıları