Kolay değil!

Bazı medya meczupları tarafından 141 günde 282 kez küme düşürülen son şampiyon Fenerbahçe, 2011-2012 sezonunun 11. lig maçında Eskişehirspor karşısındaydı dün akşam.

141 gündür akılları, fikirleri, gönülleri, sabırları, sinirleri zorlandıkça zorlanan, çileden çıkmaları için her türlü entrikaya baş vurulan Fenerbahçeli sporcular ve taraftarlar, her şeye rağmen yine dimdik ayaktaydılar.

Başkanları ve yöneticilerinin özgürlüklerinden yoksun olmaları ve bununla ilgili belirsizlik yetmezmiş gibi, hemen hemen aynı medya meczuplarının her gün yeni bir iddia ya da iftira ile ortamı germesine, itidalle katlanmaktalar.

Bienvenu’nün topla buluştuğu neredeyse her pozisyon sonrasında, Emenike’nin para sayma görüntüleri ile ilgili yalan haberleri sorgulamaktalar. Emenike’nin Spartak Moskova forması ile attığı mükemmel gollerden başka görüntüsü olmadığı için, ne yazık ki ağızlarını fena bozmaktalar.

Dünkü 90 dakika, son 141 gün, kendi yaşamları, 3 Mayıs 1907’den bu yanaki 104 yıl nasıl akıp geçtiyse bir an gibi, bu kuşatmanın da elbet sona ereceğinin aslında farkındalar.. Ve bu günlerin bir an önce geçmesini beklerken daha bir kenetlenip, daha sıkı bağlanıp, Kanaryalar’ı her gün bir öncekinden daha çok sahiplenerek statlara, salonlara, dokuz branşta ve her yerde gönül verdikleri Sarı-lacivert Çubuklular’a koşmaktalar.

Kolay değil böylesine sevmek, kolay değil böylesine direnebilmek. Helal olsun idari ve teknik kadrosuna, helal olsun sporcusuna, helal olsun taraftarına, helal olsun boyun eğmeyen Kanaryalar’a!

Yazarın Diğer Yazıları