Elde var Salih

Nasıl yaptılar, nasıl becerdiler anlayamıyorum. Akılla, hesapla edilebilir bir durum değil bu!

İttifakları dize getirmiş, düzenleri ve düzenekleri çökertmiş, yok edicilere direnmiş Fenerbahçe artık kendi taraftarından başka kimseyi korkutabilecek bir takım değil. Kendi sahasında korkuyor, baskı kuramıyor, kimseye oyununu kabul ettiremiyor.

Sarı-Lacivert çubuklu artık Fenerbahçeliler’in kâbusu rakip takımların rüyası haline geldi. Fenerbahçe artık rakiplerin yüzünü güldüren bir takım. Kendi taraftarına değil rakiplere umut saçan bir takım. Şampiyon olmak için değil şampiyon yapmak için çabalayan bir takım. Milyonlarca euro harcayarak bunu becerebilenlere bir kez daha selam olsun.

Ligde üç pas üst üste yapamayan takımın kupada kayıpsız gitmesi de bir başka yaman çelişki… Bursaspor maçına baktığınızda skorun ve puanın ötesinde bir kazancı var Fenerbahçe’nin. “Elde var Salih” cümlesi her şeyi anlatır herhalde.. Bir de ilk golünü atan genç Beykan’a omuzlara alınarak yapılan anlamlı jest. Salih’in futbolu da, özgüveni de giderek gelişiyor. Biraz daha güç ve tecrübe ile vazgeçilmez bir anti-kahraman olur.
Zaten Fenerbahçe’nin de şu durumda, şu atmosferde kahramanlara değil, belki de hiç olmadığı kadar gösterişsiz bir şekilde işini yapan, formasının hakkını veren anti-kahramanlara ihtiyacı var.

Yazarın Diğer Yazıları