Biber gazını hak ettiniz!

Fenerbahçe'nin nasıl bir linç kazanı içine atıldığını ve Türkiye'nin yarısının ruh halini özetleyen en vurucu fotoğraf, Baroni'ye golden sonra çıkan sarı karttı. Yalnız topa vururken orantısız güç kullandığı için miydi, golü attığı için mi, yoksa formasındaki armayı öpme densizliği için mi?

İşte o gizemi bir türlü çözemedik. Artık  “ikinci gözaltı dalgası başlar da, belki silinmeden önce tapelerden okuma şansı bulabiliriz” diye ummaktan başka çaremiz kalmadı. Yoksa hakem ile Allah arasında sır olarak kalacak bu kartın gerekçesi... Sahi, acaba Alex ve Samet, Vederson’u aramışlar mıdır maç öncesi?

Daha maç başlar başlamaz Emre için bir kez daha “vur emri” çıkarıldığı apaçık belgelendi. Belli ki tüyoyu da, gazı da almış ve konjonktürün rüzgarından yelkeni sağlam şişirmiş birileri...

“Bilmemkaçyıldıralamıyor” gerekçeli sanal maddi ve manevi değeri de çöktü gitti buhar oldu kupanın... Hadi şimdi bul bakalım sponsor bulabilirsen! Bir büyük darbe daha vurdu Fenerbahçe Yüce Türk Futbol’una...  Başkan’ı tahliye edecekleri varsa da etmezler artık! En az birkaç duruşma geri atar.

Kramponlarıyla şiir yazan ‘Büyük Usta’ büyük farkını bir kez fark ettirdi. Yönlendiren, dinlendiren, hazırlayan, başlatan, sonlandıran yani yayın ve yapımın her aşamasında imzası olan yine O’ydu. Bir nevi  organize suç örgütü lideriydi. Tepeden tırnağa her şeyiyle 10 numaraydı.

Şampiyonluk da, kupa da bu seneki direnişin yanında en fazla kenar süsü olabilir. Ben Fenerbahçe yönetiminin yerinde olsam bu kupayı tereddüt bile etmeden “kupam da kupam, ille de kupam” diye siyasilere ağlaşanlara postalarım... Hem de iadesine, taahhütüne bile bakmadan. Sezon başından beri “ince ince çalışanlar” da biraz dinlenebilsinler diye...

Ne yapsalar, ne deseler boş; bu Fenerbahçe’nin akıllanacağı falan yok. Bir teselli oyuncağını daha elinden gasp etti milletin! Eğlencesine, söylencesine kan doğradı. Cop da, biber gazı da, tazyikli su da, ceza da yetmedi.
Demek hâlâ akıllanmadınız; o  zaman seneye görürsünüz siz!

Yazarın Diğer Yazıları