Büyük yürüyüş

Fenerbahçeliler bir kez daha direnmeye ve komplolara meydan okumaya, haksızlığa ve hukuksuzluğa, düzene ve düzeneklere baş kaldırmaya hazırlanıyor.

‘Büyük Yürüyüş’ten alıkoymaya çalışanlara karşı yine ‘Büyük Yürüyüş’le yanıtlarını verecekler. Tarihe kalın harflerle bir şerh düşecekler. Kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla, çocuğuyla, kınalısıyla, ojelisiyle hep birlikte tek yürek olacaklar.

15 Nisan Pazar günü saat 13:00’te ‘Cadde’de yine Sarı-Lacivert bilinç manifestosu koyulacak. Çubuklulara bürünüp, “haklıyız kazanacağız” diye gururla haykıracaklar. Teslim olmadıklarını ve asla teslim alınamayacaklarını, biat bekleyenlere karşı inatla ve isyanla bir kez daha, bir kez daha, bir kez daha bıkmadan usanmadan dile getirecekler.

Tribünler yenilirse, taraftar yenilirse ortada ne kulüp kalır, ne de camia... Asıl maçın, asıl mücadelenin, en büyük ve en kritik derbinin saha dışında olduğunu en iyi onlar biliyorlar. Var etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. ‘Çubuklu’yu giymek, kulübün armasını taşımak, bu zamanlarda bölücü örgüt bayrağını taşımaktan daha sakıncalı... Aziz Yıldırım’ın fotoğrafını taşımak, terör örgütü liderinin fotoğrafından daha tehlikeli... Müdahale ve muamele arasındaki fark da bunu göstermiyor mu zaten. Kıyas mekanizması çalışanlar, henüz beyni kurumayanlar bunu apaçık görebiliyor.
O gün o saatte Kadıköy’de olmak tribünde olmaktan çok daha önemli. Maça gitmeyecek, gidemeyecek olanlar bile o yürüyüşte olmalı... Ömrü hayatında maça gitmemişler bile Cadde’ye akmalı...

Bakın şimdi bambaşka senaryolar üretiliyor. Düzenin kalın bağırsakları ekranlardan ve köşelerinden ifrazata devam ediyorlar. Aziz Yıldırım’la ilgili ‘gizli tanık’ soslu Ergenekon senaryoları üretiyorlar. Dahası yeni hazırlanan bir senaryonun alttan alta tanıtımını üstlenmişler. Kamuoyunu buna hazırlıyorlar.

Bir yanda da “kulüplere değil, kişilere ceza” formülü üflenerek, Aziz Yıldırım peşinen suçlu ilan ediliyor. TFF de bu senaryonun içinde. Maksat Yıldırım’ın seçilme hakkını -mümkünse- ömür boyu elinden alarak, Fenerbahçe ile tamamen ayrıştırmak.

Aziz Yıldırım’ın özgürlüğe kavuşma ve yeniden seçilme ihtimali birilerinin uykusunu çok fena kaçırıyor. Ne yapıp edip tutsaklığını uzatma, olmadı allem kallem ‘Çubuklu’dan koparma derdindeler. Bu kulüp eğer hâlâ Fenerbahçe ise, bu eti tırnaktan ayırma uzmanları bile Yıldırım ile Fenerbahçe’yi ayırmayı başaramayacak. Bunu yaşayarak görecekler. Yetmez; bir de ezberleyecekler.

Haydi Fenerbahçeli ‘Cadde’ seni bekliyor.

Yazarın Diğer Yazıları