Âlem biliyor...

Fenerbahçe bu, kendi işine bakar, rakiplerin ne yaptığına bakmaz. Kim düşecekmiş, kim şampiyon olacakmış umurunda olmaz. Kimseyle duygusal ya da kaygısal ittifaklara girmez. Hatır-gönül kirliliğine bulaşmaz. Sadece yapması ve olması gerekeni yapar. Kendi göbeğini hep kendisi keser.
Mesela en azından bu yönden kafası ne kadar rahattır Samsunspor’un ve elbette bu yüzden son düdüğe kadar asla rahat edemez Antalyaspor. Fenerbahçe’nin yıllardır yaşattığı ile yaşadığı taban tabana zıttır yine tam da bu yüzden.
İlk yarım saatte rakibinden 4 gol yiyen güya büyük takım mı istersin, Fenerbahçe şampiyon olmasın diye yarım kadroyla sahaya çıkan sözde büyük mü ararsın, şeytan sofralarında kupa paylaşan, bunu da takımlarına açıktan duyuran başkanlar mı ararsın, kendi futbolcularına yenilin diye yalvaranlar kolpa taraftarlar mı ararsın; tekmili birden mebzul miktarda mevcut ! Yıllardır ezberlenmiş acıklı bir komedidir bu. İşin garibi tetiğe asılanlar etiğin hocalığını yapmayı da ihmal etmiz. Başrolleri de figürasyonu da öteden beri bellidir.
Birilerinin ağlak ağlak ahlanıp vahlandığı gibi, biten sona eren normal değil “anormal” sezondur. Play-Off icadıyla da sulandırılmış ve ucuzlatılmış olan “anormal” ligin sezonu.. Bu anomalinin seneye de devam ettirileceği açıklandı üstelik.
Yoksa her şey normal olsa ve Fenerbahçe’ye bu kurgulanmış toplu linç yapılmasaydı, liderliği kimse göremeyeceği gibi, ligin şampiyonu da 8-10 hafta önceden belli olurdu zaten. Bunu da en iyi böbürlene böbürlene ahkâm kesenler biliyor zaten.
Fenerbahçe’nin şampiyonluk için sadece taraftarıyla ittifak yapmaya ihtiyacı var. Başka takımlarla ittifaka değil. Utanma duygusunu ameliyatla aldırmış medya madrabazları Aziz Yıldırım’ın “Fenerbahçe kimseyle ittifak yapmaz” sözünü, bu maçtan sonra ceza olarak bin kere tahtaya yazsın.

Yazarın Diğer Yazıları