Mayıs sıkıntısı

“Mayısa kadar bırakmazlar” demişti Aziz Yıldırım duruşmada...

Serbest bırakılması sürpriz olurdu aslında... Dediği gibi de oldu. Çünkü bilerek konuşuyor.

Çünkü bu operasyon Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe operasyonuydu. En başından beri.. Son tahliye kararlarıyla bu tescillenmiş oldu. Fenerbahçeliler şikeyi kendi aralarında yapmış olmalı. Çünkü içeride onlardan başka kulüp yöneticisi kalmadı.

Ekranı parselleyen kalın bağırsak suratlı sözcüler şimdi de kısık ateşte ‘Ergenekon’ senaryoları pişiriyorlar. Bir insanın aleyhindeki en tehlikeli tanık kendi vicdanıdır. Tabii eğer varsa... Zaten asıl amaç Aziz Yıldırım’ı da o gayya kuyusunun içine atabilmekti. Bir şey bulamadılar, çünkü yoktu. E, bulamayınca başka bir kulp taktılar. Bunu sürecin en başından beri Aziz Başkan da biliyor, en başından beri de açık açık dillendiriyor.

Cihan Oskay’ın tanıklık ipine sarılmaları bu yüzden. Hele hele Kelebek Davası Dosyası’nı istetmek. Sükut-u hayale uğrayacaklar. Şimdiden söyleyelim. Çünkü o dosya tamamen Aziz Yıldırım’ın kimlerle ve nelerle mücadele ettiğinin ispatı gibi.  Yani tamamen lehine tanıklık edecek konuşmalarla dolu.. Birlikte hareket ettiği iddia edilen kişilerin, O’ndan nasıl nefret ettiğini, O’nu devirip kulübü yeniden ele geçirmek uğruna ne sinsi katakulliler çevirdiğini açık açık ortaya koyuyor. Bilseler yanından bile geçmezlerdi herhalde.

Neden mayısı işaret ediyor Yıldırım? Çünkü Fenerbahçe’nin kongresi var. Fenerbahçe’den ne yaptılarsa koparamadılar ya, son çare “adaylık yolunu kapatırsak olur belki” umuduyla... Direniş destanı yazan Fenerbahçe camiasını aptal yerine koyarak yani... Genel Kurul toplanır, Aziz Yıldırım serbest kalana kadar kongreyi erteler, olur biter. Sokakta, sahada teslim olmayan, kongrede olur mu?

Taktik, strateji, hata, futbol hepsi bir yana... Bu futbolcular da etten kemikten. Herhalde milyonlarca taraftar gibi onlar da uyumadılar, onlar da Çağlayan’daki o gecede tutuklu kaldılar. Onlar da allak bullak oldular/edildiler. Lider tutuklu kaldıkça, takımın tutukluk yapması da çok normal.

Asıl maç Metris’te, Çağlayan’da... Sahada yenilsen ne olur? Öbür hafta yenersin. Ama tribünde yenilirsen, sokakta yenilirsen, kongrede yenilirsen ne sahada bir şey kalır, ne de Fenerbahçe diye bir kulüp!

Fanatik


Yazarın Diğer Yazıları