Alıştırıyorlar sakın alışma!

Fenerbahçe’yi el birliğiyle, söz birliğiyle açıktan açığa şikeye davet ediyorlar. Neymiş; “58. Madde’ye ince ayar yapalım”mış, “küme düşme kalksın”mışmış... Meğer sezon başından bu yana Fenerbahçe’yi gazozuna oynatıyorlarmış. Aziz Yıldırım, Metris’ten gönderdiği manifestoyla tezgahı bozunca, hepsi paniğe kapıldı, hepsinin eli ayağına dolaştı. Kimi sessizliğe büründü, kimi paniğe kapıldı. “Biz senaryoyu kotarırız, Fenerbahçe’ye de figüran rolü veririz” oyunu geri tepti. “Ölümü gösterir, sıtmaya razı ederiz” taktiği sonuç vermedi. Karar sürecini uzatarak Fenerbahçeliler’i uyutmaya, uyuşturmaya, unutturmaya ve alıştırmaya çalışıyorlar. Karar sürecinin bu kadar uzatılmasının, sürüncemede bırakılmasının nedeni de bu. Gün aşırı medyaya üfürülen sözde UEFA eksenli idam fermanlarının nedeni de elbette bu... Testereyle ameliyat yapmaya kalkışıyorlar.

Fenerbahçe’nin ve Fenerbahçeli’nin onurunu, gururunu aşağılıyorlar, aklını ve hafızasını küçümsüyorlar. Timsah tebessümlü ‘ince ayarcılar’ saltanatlarını borçlu oldukları ezici ‘balık hafıza’ çoğunluğuna güveniyorlar. Ancak taraftar denilen varlığın fil hafızasına sahip olduğunu çok fena ıskalıyorlar. Çünkü 3 Temmuz’dan bu yana en çok güvendikleri şey, Aziz Yıldırım’ın kellesinin feda edilmesiydi. Sarı-Lacivert direniş kimyalarını bozdu. Strateji tutmayınca bu kez “alıştıra alıştıra” puan silmeye razı etme ucuzluğunu deniyorlar.

Fenerbahçe ve Fenerbahçeliler bu ‘silme’ denilen onursuzluğu kabul etmez, edemez. Hiç kimsenin oyuncağı olmaz. Hele hele soytarıların soytarısı hiç olmaz. Şerefsiz bir hayat sürmektense, şerefiyle ölmeyi tercih eder. Bu camia bunu ispatlamaya sonuna kadar kararlı. Bunu herkes görecek, herkes ezberleyecek.

Aslında Fenerbahçe’yi tamamen silme katakullisi yapanların tarihten silineceği dönem de elbet gelecek. Fenerbahçeliler olan bitenlere alışmadıkça, unutmadıkça, teslim olmadıkça bu süreç daha da hızlanacak.

Yazarın Diğer Yazıları