Hatır Şikesi tescillendi

Şike soruşturmasından en ağır darbeyi ve hasarı alan takım ol. Moral olarak dibe vur...

Maddi olarak en ölümcül sınıra düş. Takımın bel kemiğini oluşturan, takımı sürükleyen en iyi adamlarını kaybet. Yetmemiş gibi yaptığın en flaş transferini mecburen apar topar sat.

Sen 6 aydır süren yargısız infazlarla cendereye alınıp, darağacına çıkarılırken, iki sezondur şampiyonlukta yarıştığın rakiplerin, kadrolarını takviye edip olabildiğince güçlendirsin. Dünya üstüne kalksın ama sen meydan okumaya devam et. Bu moralsiz, eksiltilmiş ve linç edilmiş takımla averaj farkıyla ikinci sırada ol. Güçlendirilmiş, gaza getirilmiş o takımlar da lig yarışında ortanın altında yer alsınlar.

Kıyas mekanizmaları sağlıklı işleyen herkes  için bu tablonunun tek yorumu var. Eğer ortada gerçekten şike varsa, demek ki o bile “hatır şikesi” ittifakını alt etmeye yetemiyor. Yani bukalemun bayraklı hatır şikesi çetesi futboldaki en güçlü ve en dokunulmaz çete... Soruşturma asıl onların tezgahına çomak sokmuş, korkutup fena halde sindirmiş. Yarım Fenerbahçe hâlâ zirvede, takviyeliler ve takiyyeciler yerlerde...

Ya bu takım as oyuncularını kaybetmeyip, yeni transferleriyle ve tam moralli olarak lige başlasaydı, demek ki süper olduğu ileri sürülen bu lig daha ilk yarıda bitecekti. Peki ya geçen sezonlardaki hatır şikeleri olmasaydı?


Yazarın Diğer Yazıları