Başın öne eğilmesin!

Sonunda hocası da, futbolcusu da Fenerbahçe'nin bu ligde ölümüne bir istek, hırs ve mücadele ile oynamaya mecbur olduğunu anlamış.

Kadrolar açıklandığında “yine mi macera arayışı” diye düşünenlerin hepsi terse yattı. Fenerbahçe’de yardımlaşma, orta saha hakimiyeti, rakip defans ve kaleciye baskı kurma, kanatları kullanma, şut, atak, paslaşma ne ararsan tekmili birden vardı. Ve bu takımın aradığı kanın her an feda etmeye hazır olduğu Holmen olduğu ortaya çıktı. Orta sahadaki çalışkanlığı, defansa yardımı, rakibe presi, forvetteki becerisi ile tam bir görev adamıydı. Zeki, çevik ve çalışkandı. 

“Herkes CAS kararı zaten yalpalayan takımı ne hale getirecek” diye kaygıya kapılmıştı ama tam tersi bir etki yaptı. Selçuk bile fena halde silkelenip hem kendini parçaladı hem de kusursuz oynadı. 

Fenerbahçe’nin geçirdiği bu tarihinin en zor sürecinde kulüpten milyon dolarlar kazanıp sahada yan gelip yatanlar, saklananlar, oynuyormuş gibi yapanlar, inat, isyan ve hırsını son zerresine kadar ortaya koymayanlar, tekmeye kafa sokmayanların hepsi haindir. Bu sürecin tetikçiliğini yapıp şimdi de fırsatçılığını kollayanlar da alçaktır.

Fenerbahçe’yi infaz edenler ve ettirenler “şikeci” damgası vurmaya çalışanlar, cani “teröristbaşı”nı “Sayın”, Genelkurmay Başkanı’nı da “teröristbaşı” ilan ettiklerini unutmasınlar. Bayrak satan bir garibanı “örgüt lideri” diye tutuklayıp içeriye attığını da..! Bu komplonun başındakileri, bağlı oldukları odakları, sempatizanı ve üyesi oldukları kulübü biliyorsunuz. Bin yılın bariz şikecilerini aklayıp Fenerbahçe’yi “şikeci” ilan eden kararlar “nefret” dışında hiçbir şeyi göstermez. Zerre kadar umursamayın. Başınızı asla öne eğmeyin. Mustafa Kemal’i resmen “vatan haini” ilan edip hakkında “katli vaciptir” fetvası çıkarttıran zihniyet de bu zihniyetti.

Dış ve iç kuşatmalara rağmen rağmen “Son Kale”yi düşürenlerin, teslim olanların, bunu seyredenlerin, göz yumanların ve elleriyle teslim edenlerin ilelebet iki yakası bir araya gelmesin. Cumhuriyetin ve şehitlerin laneti üzerlerine olsun!

Yazarın Diğer Yazıları