"Fenerbahçe'de teknik direktör kararı için kritik gün!"

Fenerbahçe ikinci yarının ilk maçında Adana Demirspor'u konuk edecek. Sarı-lacivertlilerde teknik direktör belirsizliği devam ediyor.

NTVSPOR ||  10 Ocak 2022 Pazartesi

"Fenerbahçe'de teknik direktör kararı için kritik gün!"

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in ikinci yarısını bu akşam Adana Demir maçıyla açıyor. Ancak herkesin aklı fikri yeni gelecek teknik adamda.

Joachim Löw ile yönetim arasında görüşmeler yoğun şekilde sürüyor. Taraflar birçok konuda anlaşma sağlasa da kritik bir konuda pazarlıklar tıkandı. Alman teknik adamın kadroya gerekli takviyeler için geniş bir bütçe istediği, üstelik eldeki oyuncuların da mümkün olduğunca satılmamasını talep etti. Fenerbahçe yönetimi ise oyuncu satmadan büyük bir bütçe yaratamıyor. Yine de yönetim, orta yolun bulunacağı konusunda ümitli. Bugün Löw ile bir görüşme daha yapılması bekleniyor.

Diğer aday olan Slaven Bilic, Beijing Guoan ile olan sözleşmesini resmen feshetti. Çin ekibi, corona virüsün futbolu etkilemesi nedeniyle Hırvat çalıştırıcının ayrılık kararı aldığını bildirdi. Başarılı teknik adamın fesih haberinden sonra gelen bir iddia, daha da büyük heyecan yarattı. Hırvat basınında yer alan haberlerde de Fenerbahçe ile Slaven Bilic'in el sıkıştığı belirtildi. Teknik direktör konusunu bir an önce sonuçlandırmak isteyen yönetimin, bugün önemli bir adım atabileceği belirtildi.