PRELDZIC: 'LİG'DE ÇOK CİDDİ RAKİPLERİMİZ OLACAK'

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı'nın milli oyuncusu Emir Preldzic, bu sezon Beko Basketbol Ligi'nde favorilerin kendileriyle birlikte Anadolu Efes ve Galatasaray olacağını söyledi.

Emir Preldzic, yaptığı açıklamada, geçen sezona oranla Anadolu Efes ve Galatasaray'ın çok güçlü kadrolar kurduklarını belirterek, ''Ligde çok ciddi rakipler var karşımızda. Biz, Anadolu Efes ve Galatasaray şampiyonluk için mücadele ederiz'' dedi.

Süren lokavt nedeniyle NBA'den bir çok oyuncunun Türkiye'de forma giyecek olmasına değinen Preldzic, ''Genel olarak NBA oyuncularının gelişi Türkiye için güzel bir şey oldu. Türk taraftarları bir çok NBA oyuncusunu izleme fırsatı bulacak. Ama tüm sezon kalamayacaklardır herhalde. O anlamda kötü'' ifadelerini kullandı.

Preldzic, Turkish Airlines Euroleague'de son derece güçlü rakiplere karşı mücadele edeceklerini vurgulayarak, ''Takım olarak yine iyi maçlar çıkartmak istiyoruz. Bu sezon Turkish Airlines Euroleague Final Four'un İstanbul'da gerçekleştirilecek olması bizim için hem motivasyon hem de büyük avantaj. Burada Final Four oynamak müthiş gurur olur. Ama çok ciddi rakiplerle karşı karşıyayız. Çok sayıda zorlu ve önemli maç oynayacağız. Hedefimize ulaşmak için elimizden geleni yapacağız'' şeklinde konuştu.

2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda A Milli Takım kadrosunda yer alan Sloven asıllı oyuncu, yaşadığı deneyimi anlattı.

Türk Milli Takımı'nda yer alırken yaşadığı duyguları aktaran Preldzic, ''İlk başta garip geldi. Farklı bir milli takım için oynayacaktım. Ancak takımdaki herkes bana yardımcı oldu ve kısa zamanda adapte oldum. İki ay boyunca ekip olarak çok iyi çalıştık ve Avrupa Şampiyonası'nda iyi şeyler de bekliyorduk. Maalesef talihsizlikler oldu'' dedi.