Ekpe Udoh 2016 yılını anlattı!

Basketbolcumuz Ekpe Udoh, geride kalan yılı kaleme aldı. Birleşik Amerikalı pivota göre Türkiye'ye gelmek hayatındaki en doğru karar.

Ekpe Udoh'un blog yazışu şöyle;

Şunu söylemeliyim – 2016 muhtemelen benim hayatımda şimdiye kadar geçirdiğim en iyi yıldı. Bu hisse sahip olmamın en büyük sebebi ise geçtiğimiz yıl boyunca avrupa basketbol sahnesine aşık olmam. Üç şampiyonluk kazanan bir takımın parçasıyım. Türkiye kupası, Türkiye ligi ve Cumhurbaşkanlığı kupası. Euroleague’de de şampiyonluk maçına kadar kaldık ama son anda kaybettik.

Bu yıl benim basketbola olan sevgimi arttırdı ve sadece tek bir gülümsemeyle saha dışında nasıl bir etki yapabildiğimi gösterdi. Hayat bazen sizi yere serer. Ama bu gibi durumlarda tekrar tekrar ayağa kalkabilenler bu dünyada özel bir iz bırakır.

2015 bu çocuk için zor bir yıl oldu. Nba’de önemli süreler alamamak bana büyük bir darbe vurdu ve aynı zamanda oyuna olan sevgim de olumsuz etkilendi. Ama işler zor olduğunda dahi tanrı’nın bir planı vardır.

2015’te olan olumlu bir nokta ise Hidayet Türkoğlu gibi harika bir insanla tanışıp dost olmamdı. Bizi bilenler aramızdaki bağın ne kadar güzel olduğunu da bilirler ve ayrıca benim Fenerbahçe’ye gelmeme de yardımcı oldu. Yani onu görürseniz ona bir beşlik çakın!

2016 benim için inanılmaz oldu. Dünyayı görebilmek ve var olan değişik kültürleri öğrenebilmek süperdi! Ayrıca yurt dışındayken dünya tarihiyle hatta amerika birleşik devletleri tarihiyle ilgili çok fazla şey öğrenebiliyorsunuz. Beni yanlış anlamayın: Amerika harika bir yer ama tarihi ve güçleniş şekli korkutucu. Okulda öğrendiğim tarih gerçeklerin yarısıydı (bu konu üzerinde tüm gün konuşabilirim bu yüzden bunu değiştirelim). Yurt dışında yaşamanın en çok sevdiğim kısımlarından birisi ise yemekler! birleşik devlet dışındaki yemekler çok daha taze. Ve sakın Türkiye’deki deniz ürünleri konusuna girmeyelim. Gerçekten muhteşem!

Sonuç olarak 2016 benim için doğru yolda atılmış bir adım daha oldu. Başladığımız şeyi bitirmek ve Fenerbahçe’yle Euroleague kupasını kazanma isteği benim her geçen gün daha çok çalışmamı sağlıyor. Ayrıca okullara giderek ve Türkiye’deki insanlarla konuşmak beni çok eğlendiriyor. Türkiye’ye gelmek benim profesyonel kariyerimin en güzel hamlesiydi. Dünyanın sonsuz fırsatlarına karşı benim gözlerimi açtı.

2017’nin daha da heyecan verici olması için dua ediyorum.

Daha çok galibiyet ve daha çok gülümseme.

2017’de hepimiz daha iyi insanlar olmak için her şeyi yapalım!!!

Ekpe UDOH!