KAMUOYUNA DUYURU

Kurulduğumuz gün olan 4 Temmuz 2011’den bu yana, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün haklarını her platformda koruyacağımıza, kollayacağımıza ve bu uğurda daima mücadele edeceğimize ant içtik.

FETÖ tarafından yapılan kahpe 3 Temmuz kumpası sonrasında, düzenlediğimiz onlarca organizasyonda Milyonlarca taraftarımızın sesi olduk, vicdanlarındaki isyanı milyonlara ulaştırdık.

Hep birlikte direndik. Hep birlikte mücadele ettik. Fenerbahçe Spor Kulübü’nü hep birlikte teslim etmedik.

Bizlere musallat olan bu kirli yapının, ne denli tehlikeli ve sinsi olduğunu Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan milyonlar 15 Temmuz gecesi öğrendi.

Bizler bu kirli yapı ile mücadele etmeden önce bir yol haritası belirledik. Bu kirli yapının dokunduğu spor medyası, kulüpleri, sosyal medyası ve sosyal medyanın etkisi ile kutuplaşmaya açık taraftarlar topluluğunun izlediği yol ne ise aynı kararlılıkla karşılarında olmaya özen gösterdik.

Yeri geldi seviyeli, fark yaratan işlere imza attık. Yeri geldi karşı tarafın seviyesizliğinde içimize sinmese de adımlar attık.

Ancak bizleri takip eden milyonlar çok iyi biliyor ki; Söz konusu Vatan olduğunda, Birlik&Beraberlik olduğunda, en önemlisi Sağlık olduğunda renk ayırmadan üzerimize düşen ne görev varsa yapmaya özen gösterdik.

Sportif anlamda rekabet ederken izlediğimiz bu sert yolu; Yargıtay onaması sonrası kazanacağımız zafer ile taçlandırıp bırakacaktık.

Ülkemizde futbol kültürü yozlaşmış, taraftarlar kutuplaştırılmış, birlik beraberlikten söz edilmeyecek noktaya gelmiştir. Her şey düzgünken, eğer 12 Numara bu yapıyı bozan haller içerisine giriyorsa, her türlü eleştiriyi kabul ediyoruz.

Bizler için 10 Aralık 2016’da Vodafone Arena ve Maçka Parkı’nda yapılan kahpe saldırı bir milattır.

Daha bir hafta önce, sportif anlamda rekabet ettiğimiz; seviye sınırına bakmadan -sırf onlar da aynısını yaptı diye- dalga geçtiğimiz Beşiktaşımız, Vatanımız için canlarını hiçe sayarak şehit düşen Polislerimize ev sahipliği yapmak zorunda kaldı. Kendi evladını teröre kurban verdi.

Ulaştığımız geniş kitlelerin omuzlarımıza verdiği yükün farkında olarak;

10 Aralık 2016 tarihinden itibaren izlediğimiz yolu artık benimseyeceğimizi, her alanda rekabet etsek de; Birlik ve beraberliğimizi zedeleyici, taraftarları kutuplaştırıcı, kulüpler üzerinden birbirini kırdıran hareketlerden kaçacağımızı tüm sporseverlere deklare ederiz.

Fenerbahçe’mizin haklarını, her platformda aynı heyecan ve istekle koruyacağımızı tekrar hatırlatmak isteriz.

Aynı zamanda; 12 Numara’nın sunucularını Türkiye’ye taşıyacağımızı, hukuksal anlamda muhatap olacağımızı ve bizlerden dolayı ortaya çıkan her türlü hukuksal konuyu üstleneceğimizi buradan duyurmak isteriz.

Elimiz silah tutmasa da; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bu cennet Vatanı böldürmeyeceğimizi, birlik ve beraberliğimiz için her türlü adımı düşünmeden atacağımızı, renk ayırt etmeden her türlü fedakarlığı bu güzel Ülke için yapacağımızı ilan ediyoruz.

Şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Milletimizin başı sağolsun.

12 Numara