Alper Potuk: Zor maç olacak

Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat ile başarılı orta saha oyuncumuz Alper Potuk, Zorya Luhansk maçı öncesi basının karşısına geçti.

Zor bir maç olacağına vurgu yapan Dirk Advocaat, “Kazanırsak önemli bir adım atacağız. İyi bir skor almalıyız” dedi. Alper de taraftarlarımızın desteği ile sahadan galip ayrılacaklarına inandıklarını ifade etti.

Fenerbahçemiz, UEFA Avrupa Ligi A Grubu 5. hafta maçında, 24 Kasım Perşembe Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde Ukrayna ekibi Zorya Luhansk ile karşılaşacak. Mücadele öncesinde stadımızda düzenlenen basın toplantısına deneyimli teknik adam Dirk Advocaat ile milli oyuncu Alper Potuk katıldı.

Alper Potuk: “Zor maç olacak”

Öncelikle karşılaşmayı değerlendiren Alper, “Zor maç olacak. İlk maçta da iyi takım olduklarını gördük. Çok koşan ve kompakt oynayan bir takım. Liglerinde de iyi durumdular. Zor maç olacak. Taraftarlarımızın destekleri ile her takımı yeneceğimizi düşünüyorum. İnşallah yarın gelirler ve mutlu bir günün sonunda evimize döneriz” diye konuştu.

Kendine görev verildiği takdirde mevkiinin önemli olmadığına vurgu yapan milli oyuncu, “Üstümüzde Fenerbahçe forması varsa nerede oynadığımız önemli değil, önemli olan sahada olmak. Futbola orta sahada başladım, son 1-2 yıldır kanatlarda da oynadım. Nerede oynarsam oynayayım elimden geleni yapıyorum” ifadelerini kullandı.

“Sezon başından beri bıkmadan usanmadan çalışıyorum” diyen Alper Potuk, “Buradaki 4. senem ve burada 4 farklı hoca ile çalıştım. Hepsinden de bir şeyler öğrenmeye çalıştım ve çalışıyorum. Dirk Advocaat’ın yaklaşımı sevecen ve babacan. Adaletli ve O’ndan memnunuz. İnşallah maçları kazanarak yolumuzda devam ederiz” dedi.