Zeljko Obradovic: Maçın anahtarı savunmada göstereceğimiz reaksiyon olacaktır

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Zeljko Obradovic ve oyuncularımızdan Kostas Sloukas, ekibimizin yarın TSİ 22.45’te Mediolanum Forum’da Emporio Armani Milan ile oynayacağı Turkish Airlines Euroleague 9. hafta karşılaşması öncesi açıklamalarda bulundu.

Rakibimizin çok etkili bir hücum takımı olduğuna değinen Obradovic, mücadeleye ilişkin olarak “Şu anda Euroleague genelindeki en iyi üçüncü hücum takımı olan bir ekiple karşılaşacağız. Milano, birçok farklı beşle birlikte oynayarak oyunu değiştirebilme özelliğine sahip bir takım. Bizim için anahtar nokta, savunmada nasıl reaksiyon göstereceğimiz olacaktır. Ev sahibi takımın geçiş hücumlarını durdurmalı ve 40 dakika boyunca konsantre olmalıyız. Çok zorlu bir karşılaşma bekliyorum.” dedi.

Takımımızın Yunan yıldızı Kostas Sloukas ise “Çok zor bir maç olacak. Maçın başından itibaren konsantre olmalı ve oyunun ritmini kontrol etmeliyiz. Çünkü rakibimiz kendi evinde iyi oynuyor. Galibiyet serisi yakalayabilmek için bu maçı kazanmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.