SEPET HAVASI

Açık ol Muharrem.. Ne dediğin anlaşılmıyor.. “O başka, bu başka” derken ne demek istiyorsun? Ne, ne kadar, neden başka? Biri hakkında bir şeyler biliyor olmalısın ki öbürünün başka olduğuna karar vermişsin. Söyle de biz de bilelim. Geveleme..

Madem şike mevzusu başka, 17/25, Ergenekon, Balyoz neden başka değil? Onlara da aynı kaçak, tutuklu, meslekten atılmış, hain savcı ve hakim bozuntuları imza atmadılar mı? Yoksa hoşuna mı gitmişti o imza? Mürekkebinde izin mi var? O vatan düşmanlarının değirmenine işine geldiği için mi su taşıdın?

Misal, sözde şike davası başka diyorsan, aynı ellerin şaheseri olan 17/25 de  başka mı? Ne yani, sen Sayın Cumhurbaşkanına “hırsız” mı diyorsun, açık konuş..

Ya da Ergenekon, Balyoz da başkaysa senin nezdinde İlker Başbuğ ve kuvvet komutanları da darbeci veya terörist mi?

“Kimse FETÖ davası içine Fenerbahçe'nin şike davasını sepete eklemeye çalışmasın” demişsin..  Ne sepeti bu? Gizli ödeneklerden, himmet bahşişlerinden doldurduğunuz sepet mi yoksa? Gerçi ona sepet denemez, az gelir.. Sandık diyelim, kasa diyelim, ha ne dersin?

“Fenerbahçe ile Trabzon arasındaki şike olayını kimse bir bohçaya koyup kenara atamaz” diye buyurmuşsun. Yahu bir karar ver, sepet mi, bohça mı? Heybe olmasın o? Hani çaktırmadan doldurulan? Eski başkanlarınızdan biri de 300’e dua okuyan bir hocayla kafayı bozmuştu? Üfürükçüler, bohçacılar eksik olmuyor maşallah kapınızdan?

Ha, o eski başkan demişken, hani şu şakacı olan canım, bir sor bakalım pek muteber avukatlarınıza bayıldığınız milyoncuklar nereye gitmiş? Amerika civarlarında bir şehre olabilir mi mesela? Çok “himmet”li bir meseleye mi harcanmış paracıklarınız? Peki o avukatlarınız nereye gitmiş? Nereye dedin? Duyamadık..

Öteki eski başkanına, şu sizin hacı yahu; 827 günde yaptığı 39 transferde dönen paraların ne kadar “himmet”li olduğunu da bir sor hazır elin değmişken..

“UEFA'ya gidiyorsun şike 4 maçta tescilli, CAS'a gidiyorsun 5 maçta tescilli” diye sallamışsın.. Neyle tescilli canım? Şu an tamamı, ya ihraç edilmiş, ya tutuklanmış, ya topuklamış olan FETÖ’nün polislerinin fezlekeleriyle değil mi? Ha bak, “o fezlekeler gerçek” diyorsan aynı tipler 17/25’i de hazırlayan isimler, unutma; sonra başa dönmeyelim.. Yoksa siz hepiniz aynı cemaatin gülleri misiniz?

Hele bir de “Dinlemeler hukuksuz olabilir ancak Fenerbahçe iddiaları bugüne kadar inkar etmedi” demişsin ya, neresinden tutalım bilemedik bu sözünün.. Davanın tek delili olan dinlemeler hukuksuzsa ortada hukuk kalır mı be hey kör cahil!. Tabi avukat diye gülen’in beslemelerine mangırları bayılırsanız hukuktan bihaber olmanız da normal aslında.. Fenerbahçe iddiaları inkar etmedi ha? Hadi senin fazla fosfordan hafızan gidip geliyor diyelim, zahmet edip dava kayıtlarına da mı bakmadın açıklama yapmadan önce..

“Fenerbahçe bu çeteye karşı zor durumda kalmışsa ben ve Trabzonspor camiası olarak buna engel olmak için biz de Fenerbahçe'nin arkasındayız” diye teveccüh buyurmuşsun.. Siz bu kafayla Fenerbahçe’nin değil arkasında, sağında, solunda, yanında, etrafında bile olamazsınız, o işi geç!
Sizin Fenerbahçe’nin arkasında olduğunuz tek an Sürmene’den geçen otobüse kalleşçe arkadan sıkılan kurşunları sinsi sinsi alkışladığınız andır..

Ha bir de duyduk ki, yaşadığınız döneme ilişkin belgesel hazırlıyormuşsun.. O belgesele, Sivas’a kamyonla seyahat eden enteresan balıkları, uzun pantolonlu adamları, demir profilleri de koy.. Üstüne de üfürükçü hocadan 300’lük bir dua patlattın mı, tamamdır! 

Hakikaten yahu, kim bu duacı hoca?

Yoksa?..

12 Numara