GERİ KALMIŞ HABERCİLİK

Aslında bu tarz habercilik, 3 Temmuz sürecinin öncesinde de vardı. Ancak biz Fenerbahçeliler tarafından bakıldığında şu günlerde bu konular daha çok gözümüze takılıyor.

Malesef Ülkemizde yıllardan beri gelen; masabaşı haberciliği -belirtildi, bildirildi, ifade edildi- ve icazet alınarak haber yapan bir yalan gazeteciler birliği oluştu.

Tüm taraftarlarımızın da yakından tanıdığı bu YALANCI GAZETECİLERİN hala kurumlarında barınabilmelerini şaşkınlıkla karşılıyoruz.

Bugün bu tarz haberciliğin örneği olarak Akşam Gazetesi'nin yaptığı haberi örnek verebiliriz. Kaynağı belirtilmeyen, tamamen kendi hayal güçleri ve aldıkları icazetle şekillendirdikleri haberleri sunan bu kurum ve gazeteciler, 3 Temmuz sonrası dönem dönem gündeme getirilmeye çalışılmış altı boş konuları servis etmeye devam ediyor.

Fenerbahçeliler olarak, 3 Temmuz sonrasında hiçbir zaman yargısız infaz yapmadık, aksine yargısız infazların kurbanı olduk.

Daha mahkemesi kurulmamış, davasının görüşülmesine başlanılmamış, kendimizi savunma hakkına dahi sahip olmadan, bu kurum ve güdümlü gazeteciler tarafından -dönem dönem ve bilinçli şekilde- yalan haberler yapılarak kamuoyu baskısı yapılmaktadır.

Günümüz teknolojisinde herkesin anlık ve doğru haberleri internetten takip edemediğini düşündüğümüzde, ülkemizde bu konuları sadece gazetelerden takip eden binlerce insanımız var. Ve bu güruhların yanlış yönlendirmelerine kapılarak, farklı düşüncelere sevk edilebiliyorlar.

Ancak unutulan bir konu var ki, Fenerbahçe Taraftarı 3 Temmuz sonrasında oldukça bilinçlendi ve direncini güçlendirdi. Artık oyunlarınızı yemiyoruz. Isıtıp ısıtıp önümüze servis ederek, kamuoyu oluşturmaya çalıştırdığınız yalan yanlış konulara itibar etmiyoruz.

Her türlü ahlaktan arınmış olan bu kişilerle hukuk mücadelesine elbette girişeceğiz. 6222 sayılı yasanın ilgili maddelerini bu kişiler için kullanmaktan çekinmeyeceğiz.

Son olarak da taraftarlarımıza tekrar hatırlatıyoruz.

Bugün çıkan ve ceza aldığımız tarzında söylenen hiçbir habere itibar etmeyiniz. Kaliteli Türk Medyasının (QTM) oyununa gelmeyiniz!