GFB: "TRAJİKOMİK VE SAMİMİYETTEN UZAK!"

Tribün gruplarımızdan Genç Fenerbahçeliler, Trabzonspor'un açıklamaları ile ilgili web sitesinden bir bildiri yayınladı.

Trabzonspor Kulübü, bayan üyelerimizden Ayça Alemdar'ı, geçtiğimiz günlerde bir gazeteye vermiş olduğu röportajdan dolayı dava etmeye hazırlandığını resmi sitesi üzerinden duyururken, ilgili açıklamada "şiddeti körükleyecek beyan ve yayınlarda bulunan tüm kesimleri sağduyuya davet ediyor, duyarlı davranmaya çağırıyoruz." mesajını vermesini son derece trajikomik ve samimiyetten uzak bulduğumuzu tüm kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.

Neden Mi?

Lütfen aşağıdaki haberi dikkatlice okuyunuz.

Yukarıdaki haber Takvim Gazetesi internet sitesinden alınmıştır.

İlgili haberde yer alan "Vicdanım kulübün en uzun süre görev yapan başkanı olarak Trabzonspor'a hak ettiği kupasının verileceğini söylüyor" sözleri "şiddeti körükleyecek beyan ve yayından" ibaret değil midir?

Vicdanınız bunu hangi belge ve bilgiye dayanarak söylüyor acaba?

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in, TFF'nin seyircisiz maçlar için yapmış olduğu uygulama ile ilgili düşüncelerinde "Fenerbahçe'nin cezasının bitmesinin ardından bu uygulama başlamalıydı" sözleri, Trabzonspor camiasının, bayan taraftarlarımızın takımına olan desteğinden duydukları rahatsızlıktan dolayı kaynaklanıyor olabilir mi?

Sırf bu yüzden Ayça Alemdar kardeşimiz dava edilmiş olabilir mi?

Trabzonspor camiasına yakın tarihten bir hatırlatma daha yapmak istiyoruz.

Tarih 1 Mayıs 2011. Yer Trabzon Hüseyin Avni Aker Stadyumu. Trabzonspor ile Gaziantepspor karşı karşıya geliyor. Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nun kale arkası tribünlerinde "Günahların Takımı Fenerbahçe" pankartı yer alıyor.

PFDK, Trabzonspor'a bu pankarttan dolayı sadece 15.000 TL ceza veriyor. Bunun dışında herhangi bir ceza almadıklarını biliyoruz.

İlgili pankart üzerine Trabzonspor'un Genel Sekreter Hasan Yener aracılığıyla yapmış olduğu savunma aşağıdaki gibidir.

Yukarıdaki haber Takvim Gazetesi internet sitesinden alınmıştır.

İşte bu yüzden Trabzonspor Kulübü'nün "şiddeti körükleyecek beyan ve yayınlarda bulunan tüm kesimleri sağduyuya davet ediyor, duyarlı davranmaya çağırıyoruz." mesajını trajikomik ve samimiyetten uzak bulmaktayız.

Dün olduğu gibi bugün de Ayça Alemdar kardeşimizin yanında olduğumuzu tüm kamuoyunun bilmesini isteriz.

Genç Fenerbahçeliler