ÜNAL AYSAL’IN SOSYAL MEDYA OYUNLARI

Malumunuz, bir süredir sosyal medyada gündemi değiştiren ve hatta yöneten Fenerbahçeli blogları, yazarları, Twitter kullanıcılarını suçlayan bir takım hesaplar açıldı. İnternet sitelerinde hedef gösterilen yayınlar yapıldı.

image

“Başkanın adamları, paralı askerler, bir holding bünyesinde açılan pr şirketi” gibi akıl süzgecinden geçirilmeden atılan, bizim de adımızın geçtiği içi boş, sahibini bağlayan iftiralar, suçlamalar.

Ama tabii fikir zikir dünyası. Yazdıkları maddelerin tamamı fikirleri; yerimizde olsalar demek ki bunlar olacakmış zikirleri.

Elbette biz gülüp geçiyoruz ama bu iftira kampanyasının ne zaman, nasıl, ne amaçla ve kimler tarafından başlatıldığını aşağıda delilleriyle sunuyoruz.

Türlü ucuz tehditlerle bizleri sindirmeye çalışanlar, hedefe koyanlar şunu iyi bilsinler: Biz çıktığımız yoldan dönmüyoruz, dönmeyeceğiz. Yapılan tüm usulsüzlükleri, haksızlıkları, hukuksuzlukları ve medyanın çifte standartını yazmaya devam edeceğiz. İşyerlerimize kadar varan tehditlerin faillerini biliyoruz. Umarız; günü gelip bu isimleri kamuoyu ile paylaştığımızda, 3-5 gencin sosyal medyadaki eleştirilerine tahammül edemediğiniz için susturmaya çalıştığınızı çocuklarınıza anlatabilirsiniz.

1 - TARİH 15 ŞUBAT 2013

AMK pası atıyor, kale önünde biteceklere dikkat.

image

Plan devreye giriyor. G.Saray’ın gayrı-resmi gazetesi AMK, aldığı talimatla fitili ateşliyor. Neden talimatla dediğimizi birazdan anlayacaksınız. G.Saray’ın 2. bedelli sermaye artırımının SPK’dan dönmesini Fenerbahçeliler’in siyaset, bürokrasi ve medya üzerinde yarattığı baskıya bağlamaya çalışıyorlar. Doğruları, gerçekleri söylemek baskı unsuru olmuş meğerse. Ama mesele o değil, yol yapıyor, kamuoyunu ısıtıyorlar.

Devam ediyoruz.

2 - TARİH 18 ŞUBAT 2013

Plan devam ediyor. Gazetelerde İlhan Helvacı’nın ağabeyi Mehmet Helvacı’nın Fenerbahçe’ye yaptığı suçlama manşetlerden veriliyor.

Haberi ilk giren siteye dikkat çekmek istiyoruz. Alttaki fotoğrafta adı geçen sitenin sahibi Galatasaraylı “fenomen” bir gazeteci!

image

Ne tesadüftür ki, Galatasaraylı bazı internet siteleri, Twitter hesapları ve blogları; 18 Şubat 2013’den 6 gün önce 12 Şubat 2013 tarihinde, yani AMK gazetesinin 15 Şubat 2013 tarihinde yukarıda verdiğimiz  manşetinden bile 3 gün önce Fenerbahçe’ye ve Fenerbahçeli taraftarlara saldırmaya başlıyor.

Tesadüf olsa gerek!

Esasen Helvacı’nın bu açıklamayı yaptığı tarih 5 Temmuz 2012

Yeniden ısıtılıyor. 

image

Ve geliyoruz,

3 - TARİH 2 MART 2013

Ünal Aysal gazetecileri otelinin en güzel odasında ağırlıyor, yemek veriyor. Daha önce “Fenerbahçeli olduğu için bizimle uğraşıyor” dediği Beşiktaşlı Yavuz Semerci dahil.

Anahatlarıyla borsada 1,5 yıldır yapılanları aklamaya çalışan ve lehte kamuoyu yaratmak için bunca süredir 3 maymunu oynayarak otosansür yapan ekonomi duayenlerinden apaçık destek istiyor.

Biz şimdilik detaylara bakalım isterseniz.

Bakalım neler gizli o detaylarda, satır aralarında:

Sosyal medya üzerinden Fenerbahçeli blogları, Twitter hesaplarını kulüpten nemalanmak ve talimat almakla suçlayan bir internet sitesi ve Ünal Aysal’ın söyledikleri.

Aradaki benzerliklere dikkat.

Aşağıdaki 5 maddeyi okuduğunuzda gözlerinize inanamayacaksınız!

A. Lugano Manipülasyonu

Galatasaraylı internet sitesindeki açıklama. 12 Şubat 2013

image

 Ve ve ve Ünal Aysal’ın açıklaması. 2 Mart 2013

image

Tesadüftür tesadüf. Üstteki madde 12 Şubat 2013 tarihinde yazılmış ve Ünal Aysal da 2 Mart 2013 tarihinde yinelemiş. Çok ilginç. Muhtemelen kedidir.

Devam.

B. Fenerbahçe de aynısını yaptı. Kira alacağı

Galatasaraylı internet sitesindeki açıklama. 12 Şubat 2013

image

image

image

  Ünal Aysal’ın açıklaması. 2 Mart 2013

image

“Hayat tesadüflerle dolu” derlerdi de inanmazdık. Yine aynı site. Yine 12 Şubat tarihli yazı ve 2 Mart tarihinde Ünal Aysal’ın söyledikleri. Fakat bu kez tersten. Kıçı kırık bir blog mu Ünal Aysal’a sufle veriyor, yoksa durum gerçekten o kadar vahim mi? Ünal Aysal Galatasaray’ı savunmak için Fenerbahçe’ye kontra planlıyor ve zemin hazırlamak için ön saldırıları sosyal medyada mı yaptırıyor?

Devam edelim.

C. Holding, PR, “Mavi gözler”

Mehmet Helvacı’nın açıklaması. 5 Temmuz 2012

image

Bir başka Galatasaraylı internet sitesinin 12 Şubat 2013 tarihli açıklaması

image

Ve Ünal Aysal’ın 2 Mart 2013 tarihli açıklaması

image

Vallahi pes.

Bunlar Fenerbahçe gibi gevşek değil, bildiğin sıp sıkı, taş gibi örgüt yahu.

Şubat başında herkese replikleri ve atılacak sloganlar dağıtılmış, sırayla patlıyor mantarlar.

D. SPK Organizasyonları

Yine aynı Galatasaraylı internet sitesinin 12 Şubat 2013 tarihli açıklaması

image

image

Ve Ünal Aysal’ın 2 Mart 2013 tarihli açıklamaları

image

image

image

image

Bazen 12, bazen 16, bazen 19 kişi ama gerçek bir tane. Fenerbahçe taraftarını talimat almakla suçlayan bu kişilerin birilerinden talimat aldıkları çok açık. Kimin kimden talimat aldığını ise anlamak oldukça güç(!)

Kim bilir belki de hepsi aynı kişidir.

E. SPK’ya yapılan talimat 

Yine aynı Galatasaraylı internet sitesinin 12 Şubat 2013 tarihli açıklaması

image

Ve Ünal Aysal’ın 2 Mart 2013 tarihli açıklaması

image

Bu da tesadüf olsa gerek. Tüm hakem hatalarının Galatasaray lehine olduğu gibi, tesadüflerden ibaret bir dünya.

VE SON BOMBA! SPK’YA GİDEN TALİMAT BAKIN KİMDENMİŞ?

image

image

Kim talimat alıyor, kim kulüp yöneticileri tarafından destekleniyor, kim paralı asker biz bilmeyiz, yorum sizin.

Bizim, adı geçen diğer Fenerbahçeli blogların, internet sitelerinin ve Twitter kullanıcılarının Fenerbahçe için yaptıklarını taklit ederek kullanılan içi boş saldırı stratejileri, gördüğünüz gibi maalesef böyle kolayca deşifre oluyor.

Unutmayın, taklitler asıllarını yaşatır.

Ve bu işler parayla değil, tutkuyla olur.

Ne yaptığınızı, nasıl oyunlar kurduğunuzu, tüm ilişkilerinizi biliyoruz.

Fakat numaralarınız artık bayatladı, tüm bunları birkaç göz ve kulak ile anlamak yeterli.

Ah şu lise gelenekleri.

Lugatımıza yine liselilerin soktuğu “toplum mühendisliği” kavramının kimin tekelinde olduğunu sizlerin yorumuna bırakıyoruz.

Sahi; kim kime veriyor bu sufleyi?

Not: Sevgili Ünal Aysal; Biz de Les Ottomans Has Oda’da yemek istiyoruz. N’olur bizi de aranıza alın;)

liselimedya