Anadolu Yakası GFB'den Açıklama

Tribün gruplarımızdan Anadolu Yakası GFB, resmi facebook hesabından son günlerde yaşanan süreç ile ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamanın tam metni şöyle;

"Anadolu Yakası GFB olarak sanal aleme pek alışık bir grup değiliz, hiç de olmadık, bizim yerimiz tribünlerdir. Fakat Fenerbahçe tribünlerinde son zamanlarda oluşan kaos ortamıyla ilgili bir şeyler söylememizin vakti gelmişti, bu sebeple bu aralar alışık olmadığımız sıklıkta deklarasyon yayımlıyoruz, bundan da hoşnut değiliz öncelikle bunu belirtelim.

Sosyal medyada bizlerin Fenerbahçe'ye bu huzursuzluk ortamında verdiğimiz desteği, kaos yaratanları Fenerbahçe’liliklerini hatırlamaları konusundaki uyarılarımızı yanlış yorumlayanlar bizleri birilerinin askeri olarak lanse edenler şunu bilsinler ki; bizleri satın almaya kimsenin ne parası ne gücü yeter. Bizlerin tek düsturu Fenerbahçe olmuştur ve Anadolu Yakası GFB olarak maziye dönerseniz bizlerin daima Fenerbahçe’ye seçimle gelmiş yöneticilerin arkasında olduğumuz görülecektir.Bizler için isimler değildir önemli olan , Fenerbahçe’nin büyüklüğüdür.

Bu sebeple sanal ortamda bizlere edilen hakaretler önem arz etmez. Mahiyetine söz geçirmek önemli bir liderlik olgusudur. İnsanların birilerinin suratlarına söylemekten haya edecekleri kelimeleri sanal ortamda dile getirmeleri de sadece acizliğin belirtisidir.Bizler Ali kıran baş kesen felsefesinde olan insanlar değiliz. Anlatmaya gayret ettiğimiz şeyleri idrak edemeyen her kardeşimizle oturur, sohbet eder ,anlatırız, bundan da onur duyarız.Fikir fikirden üstündür, kimse de kimseden daha zeki veya daha fazla Fenerbahçe’li değildir. Bu minvalde herkesi sağduyuya çağırıyorum. Anadolu Yakası GFB grubunda bu bahsettiklerim çerçevesinde davranmayan kardeşlerim ise benim ağabeyliğimi kaybederler.

Tekrar belirtmek isterim ki tribünlerin bu dönemde yapacağı protestolar her şeyden önce kendi benliğimize , inandıklarımıza aykırıdır. Yönetimin veya takımın eleştirileceği zaman şimdi değildir ve aksi davranışlara girmek rakiplerimizin ve 3 Temmuz’dan beri daha da cesaretlenip taarruza geçen Fenerbahçe düşmanlarının ekmeğine yağ sürmekten başka bir işe yaramaz.

Kasımpaşa maçı, her maç bir final serisinin ilk halkasıdır, herkesin de asli vazifesi sevdalı olduğu renklerin son düdüğe kadar yanında olmaktır. Aksi davranışlar içine girenler de bunun sebeplerini Fenerbahçe camiasına inandırıcı gerekçelerle izah etmekle yükümlüdürler.

Şimdi kavga etme zamanı değil birlik olma zamanıdır, Fenerbahçe tribününde olan herkesin yarın bu sorumluluk çerçevesinde davranacağına inanıyoruz

Yalnız çok az şey yapabiliriz, birlikte ise çok şey. Birlik ve beraberlik; ölümden başka her şeyi yener.

İbrahim Gümüştekin
İstanbul Anadolu Yakası GFB"

http://twitter.com/AnadoluYakaGFB
http://www.facebook.com/istanbulAnadoluYakasiGencFenerbahceliler