Fenerbahçeli Avukatlar Derneği'nden Trabzonspor'a Suç Duyurusu (2)

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na avukatların ayrı ayrı sunduğu dilekçe ile Trabzonspor Kulübü yöneticileri Sadri Şener, Nevzat Şakar ve Temel Tarık Kazancıoğlu'nun yanı sıra, Altuğ Atalay, Cafer Hazaroğlu, Mehmet Volkan Canalioğlu, Yavuz Karan, Mustafa Çevik, Mehmet Gökmen Özdemir ve Sinan Zengin hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Fenerbahçeli Avukatlar Derneği Başkanı Av. İsmail Tepecik ve Dernek Üyesi avukatlardan Av. Yasemin Gök, Av. İlyas Bulcay, Av. İsmail Andaç Bilgen, Av. İbrahim Çalışman, Av. Emre Kapukaya, Av. Özkan Tulumbacı, Av. A. Onur Eyüpoğlu, Av. Cenk Çelebi ve Av. Barış Tepecik bugün Çağlayan Adliyesi'ne gelerek Trabzonspor kulübü yöneticileri, kulüp çalışanları, Milletvekili ve bazı gazeteciler hakkında hakkında "suç örgütü kurmak ve yönetmek, üye olmak", "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılamak", "Suç işlemeye tahrik", "6222 sayılı yasaya muhalefet" ve "nitelikli dolandırıcılık" iddiasıyla suç duyurusunda bulundular.

Suç Duyurusu örnekleri aşağıdaki gibidir;

Suç Duyurusu (2):

İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA
(CMK m.250 İle Yetkili ve Görevli Bölümü )


ŞİKAYET EDEN    : İsmail Tepecik - TC No: 22373525188
Fenerbahçe, Dr.Faruk Ayanoğlu Cad. Ayanoğlu Apt. No:7/6 –İstanbul

ŞÜPHELİLER    :
1.- Nevzat ŞAKAR (Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı) TC No: 60877367026
Cumhuriyet Mah. Nemlioğlu Cemal Sok. No:18 İç Kapı No:4 Merkez/Trabzon

2.- Sadri ŞENER (Trabzonspor Kulübü Başkanı) TC No: 22631641094
Sedat Kent No: 1049 Büyükdere Sarıyer/İstanbul

3.- Altuğ Atalay (Trabzonspor Kulübü Basın Danışmanı)
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri Üniversite Mah. Ahmet Suat Özyazıcı Cad. No:31- 35 Trabzon
   
4.- Cafer Hazaroğlu (CHP Trabzon İl Başkanı- Trabzonspor Divan Kurulu Üyesi)
Belediye Karşısı Kefile İş Hanı No:6/3 Merkez/Trabzon

5.- Mehmet Volkan Canalioğlu (CHP Trabzon Milletvekili )TBMM-Bakanlıklar/Ankara

6.- Temel Tarık KAZANCIOĞLU (Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi- Sayman Üye) TC No: 44386900868
1.Nolu Beşirli Mah. Arka Sokak Zehiroğlu Sitesi B Blok K:5/10 Merkez/Trabzon

7.- Yavuz KARAN (CHP Trabzon İl Başkanı)
İskenderpaşa Mah. İskele Cad. Gümüş-Batu İş Merkezi Kat:4 No:28 Merkez/ Trabzon

8.- Mustafa ÇEVİK (Gazeteci) TC No: 48778895398
5000 Evler Cumhuriyet Mah. 49. Cad. Merkez Sitesi Mutlular Apt. No:7/2 Karabük

9.- Mehmet Gökmen ÖZDEMİR (Vatan Gazetesi Spor Yazarı)TC No:51643164178
Kaptan Arif Mah. Açelya Sok. No: 3/19 Erenköy, Kadıköy/İstanbul

10.- Sinan ZENGİN (Trabzonspor Kulüp Müdürü)
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri Üniversite Mah. Ahmet Suat Özyazıcı Cad. No:31-35 Trabzon

S U Ç           :

1.-Suç örgütü kurmak ve yönetmek ve örgüte üye olmak  (5237 sayılı TCK m 220/1-2)

2.- Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılamak (5237 sayılı TCK m 216)

3.- Suç işlemeye tahrik (5237 sayılı TCK madde 214)

4.- 6222 sayılı yasaya muhalefet

SUÇ     TARİHİ : 09.04.2012 ve öncesi

KONU             : Yukarıda isimleri verilen Trabzonspor kulübü yöneticilerinin CHP milletvekili ve il başkanı ile birlikte hareket ederek basını aracı kullanmak suretiyle Trabzonspor taraftarı ve halkını kışkırtmayı amaçladıkları, bunun için örgütlü ve planlı bir şekilde hareket ettikleri, Trabzonspor ile Fenerbahçespor kulübü arasındaki lig yarışını sokak hareketlerine kaydırarak kaos çıkarmayı hedefledikleri ve bunu da Başbakan’ı hedef göstererek ve protesto ederek yapmayı amaçladıklarının dilekçe ekinde sunulan iletişim tespit tutanaklarından açıkça anlaşılması üzerine ilgili tüm kişilerin cezalandırılması talebimizi içeren dilekçemizdir.

AÇIKLAMALAR     :
1.- 19.04.2011 günü Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve futbolcu Alex De Souza ‘ nın Sayın Başkanımızı Ankara ilinde ziyaret ettikleri, tam bu sırada Fenerbahçe ve Trabzonspor takımlarının 70’er puanla lig sıralamasında eşit puanda oldukları, Trabzonsporlu yöneticilerin bu durumu basın yayın organlarına sanki sayın Başbakanımızın, Fenerbahçe takımına destek verdiği niteliğinde yansıtmaya çalıştıkları, Trabzonspor taraflarını KIŞKIRTMAYA YÖNELİK HAREKET ETTİKLERİ VE LİG MÜCADELESİNİ BU ZEMİNE KAYDIRDIKLARI İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın (CMK m 250 ile yetkili Bölümü) 2010/2287 soruşturma nolu dosyasında yer alan aşağıdaki iletişim tespit tutanaklarında açıkça deşifre OLMASINA RAĞMEN özel yetkili cumhuriyet savcılığının konuyla alakalı hukuki işlem yapmaması nedeniyle sayın savcılığınıza başvuru yapma zorunluluğu doğmuştur.

2.- Şüphelilerin iletişim tespit tutanakları incelendiğinde Trabzonspor kulübü yöneticilerinden Kulüp Başkanı Sadri Şener, Aşbaşkan Nevzat Şakar, Sayman üye Temel Tarık Kazancıoğlu,  KULÜBÜN BASIN DANIŞMANI Altuğ Atalay, kulübün  eski yönetim kurulu ve aynı zamanda CHP Trabzon eski il başkanı ve Trabzonspor Divan Kurulu üyesi olan Cafer Hazaroğlu, CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan, CHP Trabzon milletvekili Mehmet Volkan Canalioğlu ile açık kimliği tespit edilemeyen SİNAN isimli şahsın eylem ve fikir birliği içinde hareket ederek, Fenerbahçe spor Kulübü başkanı Aziz Yıldırım’ ın Fenerbahçe Spor Kulübü Futbol takımı kaptanı ALEX DE SOUZA ile Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ a yapmış olduğu ziyareti bahane ederek BAŞBAKAN ve dolayısıyla hükümet aleyhine basın aracı kullanılarak kaos çıkarmak amacıyla halkı galeyana getirmek için plan yaptıkları, bu eylemi önce NEVZAT ŞAKAR isimli şüphelinin imzasıyla verilecek ilanlarla yapılmasının hedeflediği, ancak şüphelilerden SADRİ ŞENER’İN “SEN ALTINA ATMA, BİR SÜRÜ PARA PUL İŞİMİZ VAR” diyerek vazgeçirdiği, Trabzonspor kulübü ile resmi olarak bağlı olmayan kişiler üzerinden eylemi yapmayı kararlaştırdıkları, Trabzonspor kulübü ve yöneticileri tarafından organize edildiğinin deşifre olmaması için şüphelilerin büyük bir gizlilik içinde hareket ettikleri, Trabzonspor kulübü yöneticilerinin sayın başbakanla yapacağı görüşmeye katılmamak için KULÜP BAŞKANI SADRİ ŞENER’ in; asbaşkan Nevzat ŞAKAR’ ın fikri üzerine “...YALANDAN YOĞUN BAKIMA YATIRMAYI” planladıkları iletişin tespit tutanakları ile ortaya çıkmıştır.

3.-  Sadri Şener isimli şüphelinin kulüp başkanı olmasına rağmen kendi Asbaşkanı Nevzat Şakar ’dan aşırı derecede çekindiği, legal illegal  her türlü talimatını yerine getirdiği, Sadri Şener’ in, kardeşi Sani Şener ile yapmış olduğu 14.05.2011 tarihli iletişim tespit tutanağındaki “SANİ : Baksana şey neydi onun adı dur bakayım, GELDİ Mi BAŞBAKAN KARŞILADIN MI ? Sadri : YOK BANA DEDİLER GİTME ŞU ANDA BAŞBAKANA GİTTİĞİNDE ÖBÜRLERİ KIZIYOR MIZIYOR BENDE GİTMEDİM. Sani: Heee anladım” sözleriyle açıkca ortaya çıkmıştır.Bu kayıtan da açıkça anlaşılacağı üzere Nevzat Şakar liderliğindeki örgütün korkutucu gücü nedeniyle, kulüp Başkanı olan Sadri Şener’in bile çekindiği ve örgütün emir ve talimatları doğrultusunda hareket ettiği tespit edilmiştir.

4.- OLAYA İLİŞKİN İLETİŞİM TESPİT TUTANAKLARI :

23.04.2011 günü saat: 12:24’de Nevzat ŞAKAR’ ı Sadri ŞENER’ in aradığı; (Tape No: 3871 )
 
NEVZAT’ IN  “Şeyde Sinan’la (TS Kulüp Müdürü Sinan ZENGİN olduğu değerlendirilen şahıs) beraber içeri geçtik de öbür arkadaşlar çalışıyorlar,...., SİNAN’ IN BİR FİKRİ VAR AMA BİRAZ ANARŞİST ANLAMDA BİR FİKİR diyor ki şeye BAŞBAKANA RANDEVUYU İPTAL EDELİM diyor yani şey olur diyor daha çok tutuşurlar ama burada bir bir hesap yapmak lazım diyorum bende kafamda yani ..nında da,..., Devletten bir çıkarın yok beklenti yok benimde yok” dediği SADRİ’NİN  “ MUAZZAM BİR ŞEY,...., ERDOĞAN BİTER,...., Federasyon federasyon şeye gelir yahut da muazzam bir şey de çok akıllı hareket etmek lazım” dediği, NEVZAT’IN  “FARUK UN BİTMESİ ÖNEMLİ DEĞİL BEN KULÜP OLARAK ÇIKAR SAĞLAYACAKSAM KULÜBÜM OLARAK FARUK ABİNİN BİTMESİ BENİM İÇİN ÖNEMLİ DEĞİL,..., Akıllı bende Sinan la şimdi karşılıklı o diyor ki abi tek kozumuz bu diyor... yapmak ama ne olur bir milletvekilliğine diyorum oynarsın e sağdan sola soldan sağa getirttiririz oynarsın ona zaten gelirken de şey diyor ki Erdoğan BAYRAK Trabzonspor şampiyon olmazsa 20 bin reyimiz gider diyor,...., Yani onlar da hesabı şey yapıyorlar ama ne bileyim ne yapmak lazım başkan sen istiyorsan... çalışmaları yapıyoruz” dediği, SADRİ’NİN “Bir düşüneyim bir düşüneyim,...., Bu tabi bu şeydir yok bu intikamcıdır o tarafı var” dediği, NEVZAT’IN “ Yani... bizi bu adam Galatasaray gibi yapar bizi Galatasaray gibi ... Yani onun için kulüp olarak zarar mı görüyoruz şimdi sana diyorum oğlum BÖYLE YAPARIZ TAMAM BİR TANE MİLLETVEKİLİNE ENGEL OLURUZ şey yaparız ama bu kulübümüze ne katkı yapar bunun hesabını iyi yapmak lazım...diyorum Altuğ ben aradım bir şeyler hazırlat... gerekirse ben ismimi de atarım altına sorun yok” dediği, SADRİ’NİN “Atma atma ”dediği NEVZAT’IN “Atmayayım mı” diye sorduğu, SADRİ’NİN “Atma neden atma çünkü işimiz var.....BİR SÜRÜ PARA PUL İŞİMİZ VAR yani tam bana göre işler Başbakana gitmemek bilmem açıp telefonu demek ya teşekkür ederiz bizim....” dediği, NEVZAT’IN  “... oldun bir şey oldun bilmem ne oldun YALANDAN SENİ YATIRIRIZ ŞEYE DE YOĞUN BAKIMA” dediği, SADRİ’NİN “Ne kadar fütursuzca da yapıyorlar yani elim telefona gidiyor Mahmut la konuşayım geri geliyor elim telefona çünkü Mahmut un talimatı olmadan yapamazlar tahkim kurulu oy çokluğuyla almış demek ki reddedenler de var da bizim burada federasyon üyemiz üye olsa açıp telefona der ki anlatın bakayım bunu bana” dediği tespit edilmiştir.

23.04.2011 Tarihinde, saat 12:39’da Sadri Şener’i, Altuğ’un (Altuğ ATALAY-Trabzonspor Kulübü BASIN DANIŞMANI)aradığı görüşmede; (Tape No: 3861)

SADRİ ŞENER  : Altuğ yazı için aradım seni ne yazdın ALTUĞ : Yani yazalım mı şimdi önce yazıl... yazılmasın havası şeyiy miysiniz...Mahmut tan .... S.Ş: Hayır yazılsın yazılmasın değil bizim ağzımızdan değil ya Haber61 Aziz YILDIRIM’ a bilmem ne....45 den 21 güne düşürmüş cezayı son maça gitsin diye A: Anladım yani biz kendi kulüp adına olarak resmi açıklama yapmayalım Nevzat abi diyor ki yani olmazsa ben mi konuşsam Ş.S:  YOK YOK FEDERASYONDA BENİM BAŞKA İŞLERİM VAR ÖYLE.. SİZDEN BİRİ YANİ HALKTAN BİRİ YANİ BİZİ HİÇ KATMADAN... A. : O zaman ben yerel medya ile yerel S.Ş. : ....... A. : Yerel medyaya ... Ş.S. : .. DEĞİL HABER61 DE YAZIN AZİZ YILDIRIM’A KIYAK DİYE       A.:  Tamam  S.Ş. : VEYA ŞEKİP MOSTUROĞLU’NUN SON OYUNU A. :  Tamam...  S.Ş. : Ama hiç bizden biri yok A. : BİZLE İLGİSİ YOKSA TAMAM O ZAMAN DİPLOMASİ GİBİ YAPACAĞIZ S.Ş. : Aynen... A.  : Tamam S.Ş. : Tamam Haber61  A.  : Tamam tamam başkanım tamam başkanım

23.04.2011 tarihli, saat 12.40’da Nevzat Şakar’ ı, Altuğ Atalay’ ı aradığı görüşme de; (Tape No: 3507)

ALTUĞ : Başkanım Sadri beyle konuştum NEVZAT  : He   ALTUĞ : Yok diyor bizim işlerimiz var diyor sen diyor DİPLOMASİ YÖNTEMİYLE MİLLETİ GALEYANA GETİRECEK BİR ŞEYLER YAPALIM DİYOR NEVZAT  : .... o da öyle diyor ALTUĞ : Tamam öyle yapalım öyle dedi NEVZAT  : TAMAM  GALEYANA GETİR O ZAMAN

23.04.2011 tarihli, saat 12.43’de Nevzat Şakar’ ın , Cafer Hazaroğlu’ nu aradığı görüşme de; (Tape No: 3508)

CAFER : Efendim Nevzatım NEVZAT :  Cafer CAFER : He NEVZAT :  Bizim dışımızda Tevfik’i mevfiki tahrik edebilir misin  CAFER : Tahrik ederim NEVZAT :  He CAFER : Tamam  NEVZAT : Tamam ara Fatih başkanı da şeyi de CAFER : Tamam tamam NEVZAT : Tamam mı bizim haberimiz yok sen tahrik et  CAFER : Tamam  okey okey  NEVZAT : Şeyle samimiyetim nedir  CAFER : Yavuz lan da NEVZAT :  He CAFER : Yavuzu çağıracağım görüşeceğim olur mu ya NEVZAT :  Korayla da  CAFER : He 
NEVZAT :  Korayla da    CAFER : Korayla da CHP ye başka türlü girerim ben tamam NEVZAT : Tamam sen onları şey yap CAFER : Tamam tamam NEVZAT : Sen onları şey yap

23.04.2011 tarihli, saat 12.57’de Sadri Şener’in , Mahmur Özgener’i aradığı görüşme de; (Tape No: 3640)

SADRİ’NİN  “ Bütün Trabzon kalkmış ayağa pazartesi günü BAŞBAKAN’IN RANDEVUSUNA GİTMEYELİM bak şimdi...” dediği tespit edilmiştir.

23.04.2011 tarihli, saat 13.40’da Nevzat Şakar’ ın , X Şahısı (Mehmet Volkan Canalioğlu- CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ) aradığı görüşme de; (Tape No: 3509)

NEVZAT : Başkanım ne yapıyorsun nasılsın X ŞAHIS (Mehmet Volkan Canalioğlu- CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ) : Ne olsun Nevzatçım ne bileyim akşam sesim kesildi şeye gelmedim belliydi zaten bu hakem al şimdi gene işte lig TV veriyor şeyde izliyorum Ankara’ da NEVZAT : he he            

X ŞAHIS  : Yalnız ne tedbir almamız lazımsa sen bana bir taktik ver ne yapmam lazım bunlar çünkü biliyorum bu gemiyi azıya aldılar. NEVZAT : Abi şimdi bir dakika
 X ŞAHIS  : İSTERSEN BEN SENİ İŞ TELEFONUYLA ARAYAYIM     NEVZAT :  yok yok tamam abi şimdi bu biraz burada bizi de PARTİ OLARAK DA ŞEY YAPABİLİRİZ BURADAN İSTİFADE EDEBİLİRİZ ONUN İÇİN BEN SENİ ARADIM ŞİMDİ BU BAŞBAKANA YÜKLENELİM TARAFTARI BİLMEM NEYİ TAHRİK EDELİM SİZ O İŞİ YAPIN ONU YAPIN ABİ    X ŞAHIS  : ... ben bir açıklama yapayım NEVZAT :  yap abi parti olarak da yerel basını da X ŞAHIS  : ...günah ...günah emeğe günah böyle bir şey olur mu NEVZAT :  ha ha ha  X ŞAHIS  : Günah ya ama kusura bakma başkan da yani bu tarafta... hiçbir şey yapmıyor NEVZAT :  Ya başkan da yok değil değil Faruk şey başkan ya başkan X ŞAHIS  : da yani yok yok deme yani sesini çıkaramıyor böyle bir şey olur mu ya  NEVZAT :  Yav tamam işte bu işi kulübün zarar almadan bunu nasıl şey yapabiliriz işte siyasileri...  X ŞAHIS  :  belli ki artık kulüp zarar görüyor

NEVZAT : YÜKLENİN BAŞBAKANA YÜKLENİN YA  

X ŞAHIS  : Bak sizin belki bilmiyorsunuz bilmiyorum beni şimdi beni aradılar. Eskişehir’den bu Eskişehir AKP’ nin birinci sıra aday o başkanın danışmanı 

NEVZAT : He var gazeteler de var
X ŞAHIS  : Var mı, he yani demek isti...
NEVZAT : Ya şimdi randevu aldık, randevu aldık bu tesislerin yapımı için
X ŞAHIS  : hı hı
NEVZAT : şimdi bazıları diyor ki gitmeyin diyor ee BU NASIL BAŞBAKANI PROTESTO EDECEĞİZ ONU DA BİLMİYORUM ARADIM BAŞKANI DA 
X ŞAHIS  : Ama yani öyle yani şimdi sen şeyi tebrik ediyorsun mesaj veriyorsun
NEVZAT : Yani işte bi şeyle aldık randevuyu bide bu şey var ya Akyazıdaki şeylerle ilgili bize 135 dönüm yer projeleri çizdirdik bilmem ne şimdi bir takım sıkıştırıyorlar bizi gitmeyin diyorlar başkan yani diyorum ki bunu aklı selim düşünelim diyorum
X ŞAHIS  : biz Trabzonsporuz bize her yer, bizim Kemal beyde Başbakan olsa o yeri verecek bu da verecek
NEVZAT : Ya mutlaka ama
X ŞAHIS  : ..... yamuk yapmaz...
NEVZAT : Randevu ya, sen yani ne diyorsun bi Başkan şimdi bu randevuya gitmemek şimdi olmaz.
X ŞAHIS  : Hayır randevuya gitmemek olmaz yani bu randevuya gidilecek yani
NEVZAT : Olmaz yani onu diyorum ya
X ŞAHIS  : O devlet millet terbiyesidir o
NEVZAT : Devlet tabi bravo yani bravo doğru
X ŞAHIS  : O devlete gideceksiniz diyeceksiniz ki yani, bu güzel, mesela sayın bizim Kılıçdaroğlu’ na sordu Fenerbahçeliyim ama dedi gönlüm dedi takımların Anadolu dan şampiyon çıkması dedi çünkü dedi Anadolu da dedi şampiyonluk bir ilde kalmasın dedi diğer illere dağılsın ben dedi gönlümün Anadolu’dan olması mesajını verdi yani ve bize bir şey verdi orada
NEVZAT : Yalnız başkan sizden şunu rica ediyorum YANİ BU YEREL ŞEYDE BİRŞEY YAPIN
X ŞAHIS  : BEN ŞİMDİ BİR TANE AÇIKLAMA YAPAYIM ŞİMDİ
NEVZAT : HE HE YAP HATTA AKİF BEYDE BİLMİYORUM BURADA ÇOCUKLARA BİZİM ÇOCUKLARA COŞKUN A MEHMET E DEDİM Kİ İL BAŞKANINI ARAYIN DA BU YEREL BASINDA BİR ŞEY YAPSIN DEDİM
X ŞAHIS  : YAVUZA BEN DEDİM YAVUZ DEDİM GİT O GAZETELERE ONA GÖRE BİR AÇIKLAMA YAP
NEVZAT : Tamam o zaman iyi başkanım
X ŞAHIS  : BENDE BURADAN ŞEY EDERİM O ŞİMDİ BİR AÇIKLAMA YAPACAK ONDAN SONRA BENDE BİR YAZILI AÇIKLAMA YAPARIM
NEVZAT : Tamam tamam çok sağol teşekkür ederim

23.04.2011 tarihli, saat 12.36’da Nevzat Şakar’ ın, Altuğ Atalay’ ı aradığı görüşmede özetle; (Tape No: 3859)
 
NEVZAT’IN “Altuğ PEKİ BU SİTELERİ GAZETELERİ SEN ORGANİZE ETME ŞANSIN VAR MI GEREKİRSE BUNLARA ŞEY YAPARIZ” dediği, ALTUĞ’UN  “Ne için” dediği, NEVZAT’IN “BU BİR BAŞBAKANI ŞEY YAPMASINI TARAFLI OLMASINI MESAJ VERMESİNİ FALAN FİLAN BU TİP ŞEYLERİ” dediği, ALTUĞ’UN “Yani bunların hepsi birbirinin üzerine denk düşüyor gibi mi önce kalem gidiyor arkasından” dediği, NEVZAT’IN “Evet evet evet,..., Ama yarın.. çıksın yarına ve pazartesi çıksın...” dediği
ALTUĞ’UN “Yani bunu zaten bizim yerellere yaptırabiliriz ancak” dediği, NEVZAT’IN “.... Ergun’ a Ergun yazar” dediği, ALTUĞ’UN “Ergun la falan konuşacağım,...., Tamam yani şundan yerellere... yani bunda bir yorum olmayacağı için ya da böyle bir net bir haber gibi bir şey olmayacağı için bunu işte ulusallar bu işe bu şekilde çok yanaşamazlar biri bir açıklama yapmazsa ama yereller niye böyle oluyor havasında bir kamuoyu yaratabiliriz onlarla...bilir” dediği tespit edilmiştir.

23.04.2011 günü, saat 13.39’da Temel Tarık KAZANCIOĞLU’ nun (Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi- Sayman Üye), X Şahsı (Yavuz KARAN- CHP Trabzon İl Başkanı) aradığı; (Tape No: 2953)

X ŞAHSIN : “Akşam golümüzü de vermedi hakem” dediği, Temel TARIK’IN “Şimdi konuyla ilgili senle konuşacağım BAZI FİKİRLERİ.... BAŞBAKANIN TUTUMUYLA İLGİLİ Bİ TARAFTAR ŞEYİNE DÖNÜŞTÜRMEK İSTİYORUM Bİ TEPKİ BAŞBAKANA OLSUN İSTİYORUM” dediği, X ŞAHSIN : “TAMAM YAPALIM ABİ... Kulüp zarar görür mü görmez mi bende sizinle konuşacaktım” dediği, Temel TARIK’IN “Nasıl ki BAŞBAKAN İŞARET VERİYOR hakem işte teftiş kurulunda devlet memuru ee hükümete bağlı biri buradan şey ettiririz... iş şeye dönmesin ama bizim ulaşabileceğimiz şeye TABAN TARAFTARI BU ŞEY DE BİLİNÇLENDİRİLİP Bİ HAREKETE GEÇİRİLMESİ LAZIM... ÖBÜR TARAFA DA YANİ KULLANMASINI İSTİYORUM MHP NİN DE YANİ AMA BU Bİ TARAFTAR ŞEYSİ OLACAK SONRADAN SİZ GİRERSİNİZ” dediği, X ŞAHSIN : “Aynen öyle tamam abi...Arkadaşlara da dedim ki ee çok hassas davranalım bu konuda ona göre yani bi” dediği , Temel TARIK’IN “Onlara deyin kulübe mesajlar çeksinler gazeteyle mesajlar çeksinler şuanda bi şey başlasın hareket” dediği X ŞAHSIN : “Biraz önce bizim buradaki gençlere dedim ki, bunla ilgili zaten dedim maildi yani parkür olarak da bireysel olarak şimdi bütün gazetelerin” dediği ,

Temel TARIK’IN “Ama bunu tabi ve siyasi şey etmeyeceğiz TARAFTAR BU ŞEKİLDE GELİP BU BÜYÜYECEK BU DALGA BÜYÜYECEK...BUNU HEMEN BAŞLATIN ÖBÜR TARAFTAN DA BAŞLATALIM... ÖN PLANDA SEN OLMA , kulübün menfaatleri için bu şekilde hareket etmek zorundayız ve kitlesel harekete döndürmemiz lazım bunu...Anlayacak ki biz yanlış yaptık SEÇİM VAR mecburdur düzeltmeye FENER İ ŞAMPİYON YAPMA ŞEYLER HESAPLARI BUNLAR BUNU YIKMAMIZ LAZIM” dediği tespit edilmiştir.

01.05.2011 tarihinde, saat 22.04’de Sadri Şener’i, Gökmen Özdemir’ in aradığı görüşme; (Tape No: 3821)

Gökmen ÖZDEMİR  : Yine de bi vidaları sıksanız iyi olur  Sadri ŞENER : Şimdi pankartı gördün mü, günahların takımı Fenerbahçe (Gülüyor)   G.Ö.: Gördüm, gördüm, gördüm

02.05.2011 tarihinde, saat 11.56’da Sadri Şener’i, Gökmen Özdemir’ in (Vatan Gazetesi Yazarı) aradığı ; (Tape No: 3642)

GÖKMEN’İN “İstanbul da mısınız...Sizi görebilir miyim bugün” dediği, SADRİ’NİN “Görürsün niye görmeyesin bir buçukta falan biter işim ondan sonra ofise giderim bir buçuk, iki gibi ara beni” dediği, GÖKMEN’İN “Çünkü sizinle konuşmam lazım...Genel olarak hani bu hafta BİR HAMLE YAPMANIZ LAZIM” dediği tespit edilmiştir.

07.05.2011 günü saat 16.05’de Sadri Şener’i, Gökmen Özdemir’ in (Vatan Gazetesi Yazarı) aradığı ; (Tape No: 3644)

GÖKMEN’İN “Mamado Niang bir Tiwit atmış...Demiş ki Pazar akşamı bizim için demiş bir kek parçası demiş buna eminim arkadaşım diye de yazmış sonuna.. BUNU BİRAZ SÖYLEYİN İSTİYORSANIZ KARIŞTIRSIN... ARTIK GEREKEN OPERASYONU” dediği SADRİ’NİN “Dur bizimkilere söyleyelim şimdi gelirler” dediği, GÖKMEN’İN “Siz gerekeni yaparsınız artık ben ortayı yaptım” dediği tespit edilmiştir.

09.05.2011 tarihli, saat 21.46’da Nevzat Şakar - Mustafa Çevik görüşmesi (Tape No: 3512)

Mustafa ÇEVİK : Bak şimdi bir arkadaşım aradı beni GAZETECİ Emenike’ nin Fenerbahçe Oteline girerken cumartesi akşamı görüntüleri var bunu ne yapalım Nevzat ŞAKAR: Vallahi bilemiyorum onu siz yayıncısınız                 
M.Ç. : BUNU SİZE YOLLASAK SERVİSE YAPTIRABİLİR MİSİMİZ ? N.Ş. : Yolla istersen bizim Altuğ Bey’e yolla

14.05.2011 günü saat 14.54’de Sani Şener’in Sadri Şener’i, aradığı görüşme ; (Tape No: 3648)

“SANİ : Baksana şey neydi onun adı dur bakayım, GELDİ Mi BAŞBAKAN KARŞILADIN MI ? Sadri : YOK BANA DEDİLER GİTME ŞU ANDA BAŞBAKANA GİTTİĞİNDE ÖBÜRLERİ KIZIYOR MIZIYOR BENDE GİTMEDİM. Sani: Heee anladım

EYLEMİN DEĞERLENDİRİLMESİ
   
Örgüt lideri Nevzat Şakar’ ın emir ve talimatları doğrultusunda; Sadri Şener, Altuğ ATALAY, Temel Tarık Kazancıoğlu, Mehmet Volkan Canalioğlu, Yavuz Karan, Cafer Hazaroğlu, Mustafa Çevik, Gökmen Özdemir’ in; başta 19.04.2011 günü Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve futbolcu Alex De Souza’ nın Sayın Başbakanımızı Ankara ilinde ziyaret ettikleri, tam bu sırada Fenerbahçe ve Trabzonspor takımlarının 70’er puanla lig sıralamasında eşit puanda oldukları, Trabzonsporlu yöneticilerin bu durumu basın yayın organlarına sanki sayın Başbakanımızın, Fenerbahçe takımına destek verdiği niteliğinde yansıtmaya çalıştıkları, Trabzonspor taraftarını KIŞKIRTMAYA YÖNELİK HAREKET ETTİKLERİ, BAŞBAKAN ALEYHİNE SOKAK GÖSTERİ DÜZENLEYEREK KAOS ORTAMI YARATMAYA ÇALIŞTIKLARI VE LİG MÜCADELESİNİ BU  ZEMİNE KAYDIRDIKLARI, basın aracılığıyla Fenerbahçe yöneticileri aleyhine değişik tarihlerde gerçek dışı haberlerin servis edildiği, bunun için Mustafa Çevik gibi bazı gazetecilerle iş birliği içinde hareket ettikleri, basın üzerinden yapılan haberlerde Trabzonspor kulübü Basın sözcüsü Altuğ Atalay’ ın etkin rol üstlendiği ve örgüt liderinin talimatları doğrultusunda hareket ettikleri yukarıda belirtilen iletişim tespit tutanaklarından açıkça anlaşılmıştır.

Şüphelilerden Yavuz KARAN; 01 Nisan 2012 tarihinde oynanan Trabzonspor- Fenerbahçe müsabakasında CHP İl başkanlığı resmi internet sitesinde “Cezaevlerinden Türk Futbolunu yöneten ve çalışanlar boğazına kadar battıkları pislikten kurtulmak için oldukları yere Trabzon sporumuzu ve kentimizi çekmeye çalışmakta ve kamuoyu önünde insanları tahrik etmektedir.Olayların en büyük sorumlusu AZİZ YILDIRIM’ dır.Yıldırım maç öncesi Trabzonspor da yargılansın, onlarda suçludur ifadesi bu olayların başlangıç nedenidir.

Sayın Başbakanın gerekirse 5 yıl Avrupa’ ya gitmeyiz.Şike soruşturmasında sekiz takımın adı geçiyor bu takımlar düşerse Türkiye’ de futbol biter demesi son derece yanlıştır.Etik kurulu raporunda Trabzonspor ile ilgili hiçbir şey söz konusu değildir. Başbakan Fanatik taraftarı olduğu Fenerbahçe yi korumak için şanlı mazisinde hiçbir leke olmayan Trabzonsporumuza keyif bağışlamayı bıraksın.Trabzonspor kendinden emindir. BAŞBAKAN BU AÇIKLAMALARI OLAYLARIN İKİNCİ BÜYÜK NEDENİDİR.

Trabzonlular olarak hak ettiğimiz kupamızı istiyoruz. Avrupa’ya gitmemize kimse engel olamaz. ARTIK BAŞBAKANIN ELLERİNİ TRABZONSPOR’ DAN ÇEKMESİNİ İSTİYORUZ.”

Açıklamasıyla spora siyaset karıştırarak, TRABZONSPOR-FENERBAHÇE-AKPARTİ-CHP ekseninde taraftarları galeyana getirerek FENERBAHÇE-AZİZ YILDIRIM-AKPARTİ-BAŞBAKAN aleyhine kaotik bir ortam yaratma girişimlerine devam ettiği açıkça görülmektedir.

D E L İ L L E R        :

1.- İstanbul 16.Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2011/63 esas sayılı dava dosyasında yer alan iletişim tespit tutanakları ve ifade tutanakları

2.- Gazete haber ve küpürleri

SONUÇ VE İSTEM :  Yukarıda açıklanan ve soruşturma aşamasında resen tespit edilecek nedenlerle şüphelilerin cezalandırılmasına karar verilmesini arz ve talep ederim. Saygılarımla. 17.04.2012
Şikayet Eden - İsmail Tepecik        

Ekleri :

1.- 23.04.2011 günü Saat: 12.24’de Nevzat ŞAKAR’ ı Sadri ŞENER’ in aradığı (Tape No: 3871)

2.- 23.04.2011 tarihinde, saat 12.39’da Sadri Şener’i, (Altuğ ATALAY- Trabzonspor Kulübü BASIN DANIŞMANI) aradığı görüşmede (Tape No: 3861)

3.- 23.04.2011 tarihli, saat 12.40’da Nevzat Şakar’ ın, Altuğ Atalay’ ı aradığı görüşmede  (Tape No: 3507)

4.- 23.04.2011 tarihinde saat 12:43’de Nevzat Şakar’ ın Cafer Hazaroğlu’ nu aradığı görüşme (Tape No: 3508)

5.- 23.04.2011 günü saat 13:40’da Nevzat Şakar’ ın X Şahsı (Volkan Canalioğlu- CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ) aradığı görüşme (Tape No: 3509)

6.-24.04.2011 günü saat.12:36’da Nevzat ŞAKAR’ ın Altuğ ATALAY’ ı aradığı görüşme (Tape No: 3859)

7.- 23.04.2011 günü saat. 13:39’ da Temel Tarık KAZANCIOĞLU’ nun (Trabzonspor Kulübü Kurulu Üyesi-Sayman Üye), X Şahsı (Yavuz KARAN- CHP Trabzon İl Başkanı) aradığı (Tape No: 2953)

8.- 01.05.2011 tarihinde, saat 22.04’de Sadri Şener’ i Gökmen Özdemir ’in aradığı görüşme (Tape No: 3821)

9.- 02.05.2011 günü saat 11.56’da Sadri Şener’i Gökmen Özdemir’ in (Vatan Gazetesi Yazarı) aradığı görüşme (Tape No: 3642)

10.- 07.05.2011 günü saat.16:05’de Sadri Şener’i, Gökmen Özdemir’ in (Vatan Gazetesi Yazarı) aradığı (Tape No: 3644)

11.- 09.05.2011 tarihli, saat 21.46’da Nevzat Çakar- Mustafa Çevik görüşmesi (Tape No: 3512)

12.- 14.05.2011 günü saat 14.54’de Sami Şener’in Sadri Şener’i aradığı görüşme (Tape No: 3648)

13.- Gazete ve internet sitelerinde yer alan haberler

DELİLLERİ İNDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.